Ja pārkāpjam CSN, tad smaidām – jaunie fotoradari spēs fiksēt autovadītāja seju

2 komentāri
Ja pārkāpjam CSN, tad smaidām – jaunie fotoradari spēs fiksēt autovadītāja seju
Ceļazīme "Latvijā darbojas fotoradari" Jūrmalas šosejas malā. (Foto: LETA)

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) rīkotajā konkursā par 16 Doplera principa stacionāro fotoradaru piegādi uzvarējis uzņēmums “Reck”, un pirmās mērierīces uz Latvijas ceļiem būs jau šogad, apliecināja CSDD pārstāvji.

Atbilstoši iepirkumam tiks piegādātas Nīderlandes uzņēmuma “Gatso” iekārtas, kas savus uzdevumus pilda jau vairākus desmitus gadu apmēram 60 pasaules valstīs. Šo iekārtu piegādi veiks “Reck”, kam fotoradaru darbības uzturēšana jānodrošina vēl piecus gadus pēc to nodošanas ekspluatācijā. Iepirkuma līgumcena ir 896 786 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

“Reck” atšķirībā no otrā pretendenta – uzņēmuma “Doma” – bija vislētākais piedāvājums mērierīču piegādē.

Fotoradaru iepirkumam bija vēl otra daļa, kas paredz, ka valsts iegādāsies četras transportlīdzekļu ātruma kontroles stacionārās iekārtas ar lāzera skeneri. Arī šajā daļā, tāpat kā Doplera principa iekārtu piegādē, pieteicās “Reck” un “Doma”. CSDD pārstāvis Jānis Aizpors skaidroja, ka šajā daļā lēmums par uzvarētāju tiks pieņemts drīzumā.

Valsts kopumā piecos gados plāno iegādāties pa 20 stacionārajiem radariem gadā. Par pārējo iekārtu uzstādīšanu tiks rīkoti jauni konkursi, turklāt šobrīd valdība nemaz nav lēmusi par naudas piešķiršanu šim mērķim, norādīja Aizpors.

SIA “Reck” darbojas energoceltniecības nozarē, sniedzot elektromontāžas pakalpojumus. “Reck” apkalpo elektroietaises, elektrolīnijas, transformatoru punktus, kabeļu līnijas spriegumā no 0,4 līdz 330 kilovoltiem. Kompānija arī nodrošina elektroapgādes ārējo tīklu izbūvi, avārijas seku likvidāciju un apakšstaciju apkalpošanu.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka 2013. gadā uzņēmuma apgrozījums bija 15 180 636 eiro, bet peļņa – 969 566 eiro. Uzņēmuma īpašnieki ir Armands Garkāns un Viesturs Kaģis.

Doplera principa ātruma kontroles sistēma ir balstīta uz pāri ceļam vērsta radara kūļa tehnoloģiju, izmantojot ciparu fotokameru pārkāpuma fiksēšanai un iegūtā pārkāpuma attēla saglabāšanai. Sistēma ir aprīkota ar integrētu zibspuldzi izmantošanai gaišā un tumšā diennakts laikā, kas ir sinhronizēta ar fotokameru.

Stacionārā ātruma kontroles sistēma ar lāzera skeneri ir balstīta uz lāzera skenera tehnoloģiju, izmantojot ciparu fotokameru pārkāpuma fiksēšanai un iegūtā pārkāpuma attēla saglabāšanai. Arī šī sistēma ir aprīkota ar integrētu zibspuldzi izmantošanai gaišā un tumšā diennakts laikā, kas ir sinhronizēta ar fotokameru.

Konkursa nolikums paredz, ka pretendentam ir jānodrošina iekārtu nepārtraukta darbība visu diennakti un septiņas dienas nedēļā.

Iekārtu darbības monitoringu veiks CSDD, kura nodrošinās arī iekārtu apsardzi, noslēdzot līgumu ar apsardzes uzņēmumu. Tāpat CSDD nodrošinās iekārtu apdrošināšanu pret vandalismu.

Jau ziņots, ka, gatavojoties stacionāro fotoradaru atkārtotai ieviešanai uz Latvijas ceļiem, jau iepriekš tika izvēlēts uzņēmums, kas radaru atrašanās vietām pievadīs elektrolīnijas. Konkursā uzvarēja uzņēmums “Citrus Solutions”. Šim uzņēmumam bija vienīgais nolikuma prasībām atbilstošais piedāvājums, bet piedāvātā līgumcena bija 119 729 eiro.

Privātā komersanta “Vitronic” fotoradari no Latvijas ceļiem tika noņemti 2012. gada decembrī, savukārt policija joprojām izmanto savus pirms vairākiem gadiem iegādātos četrus fotoradarus.

Lielākā daļa no 20 jaunajiem stacionārajiem fotoradariem atradīsies Rīgā un tās apkārtnē, liecina CSDD mājaslapā publiskotā karte.

2 komentāri