Komentāri
Norvēģijai rekords! Vairāk nekā puse no pērn pārdotajiem jaunajiem auto ir elektromobiļi un hibrīdi
Foto: Reuters

Pateicoties Norvēģijas valdības iniciētajām subsīdijām, nu jau vairāk nekā puse no valstī reģistrētajām automašīnām ir elektromobiļi vai ar hibrīddzinēju aprīkoti pārvietošanās līdzekļi.

Šī Skandināvijas valsts jau vairākus gadus ir pasaules līderi tā dēvēto dabai draudzīgo transportlīdzekļu jomā, arvien vairāk iedrošinot savus iedzīvotājus izvēlēties elektromobiļus. Tomēr 2017.gads izrādījies jo īpaši produktīvs – pirmo reizi 12 mēnešu laikā jauno elektromobiļu un hibrīdauto pārdošanas skaits pārspējis ar benzīnu vai dīzeļdegvielu darbināmos motorus, raksta “Auto Express”.

Neatkarīgā Norvēģijas Valsts ceļu federācija atklājusi, ka 2016.gadā reģistrēti 40% jauni elektroauto un hibrīdauto, bet pērn to jau bijis 52%. Tādā veidā Norvēģija ir krietni apsteigusi tuvākās sekotājas Zviedriju, Ķīnu un Lielbritāniju.

Zināms, ka Norvēģijā elektromobiļu īpašnieki, pērkot jauno automašīnu, ir atbrīvoti no pievienotās vērtības nodokļa un vēl virkni citiem nodokļiem, kas samazina izmaksas pat par vairākiem tūkstošiem eiro. Vēl esot arī ļoti dāsnas atlaides stāvvietām, netiek iekasēta maksa par akumulatoru uzlādi un ir būtiski samazināta maksa par braukšanu tuneļos, ar prāmjiem un pa maksas ceļiem.

Norvēģi par tīkamāko elektroautomobili lielākoties izvēlējušies “Nissan Leaf”, to skaits valstī ir tuvu 30 tūkstošiem. Labāko pieciniekā iekļuvuši arī plašāk zināmie “Volkswagen e-Golf” un “BMW i3”. Savukārt “Tesla” decembrī izrādījusies par visiecienītāko autoražotāju.

Lasi vēl