6 komentāri

Saeima šodien noraidīja Latvijas Reģionu apvienības (LRA) ierosinājumu no 2016.gada atcelt transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli un nepieciešamās izmaksas turpmāk iekļaut degvielas akcīzes nodoklī.

Iepriekš, argumentējot šo ieceri, viens no iniciatīvas autoriem Dainis Liepiņš (LRA) pauda, ka pašreizējā nodokļa iekasēšanas kārtība ir netaisnīga pret neregulārajiem transportlīdzekļu lietotājiem, jo pašlaik vienādu ekspluatācijas nodokli maksā gan regulārie autobraucēji, gan arī tie, kuri auto izmanto tikai dažas reizes gadā. Liepiņš uzskata, ka turpmāk transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis būtu jāiekļauj degvielas akcīzes nodoklī, lai par ceļu uzturēšanu un lietošanu atbilstoši maksātu tieši tie, kuri ikdienā izmanto ceļu infrastruktūru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Tādējādi nodokļa piemērošana kļūs taisnīgāka un godīgāka pret tiem autoceļu lietotājiem, kuri ikdienā ļoti reti pa tiem pārvietojas. Uzskatu, tas ir tikai taisnīgi, ja par pakalpojumu maksā tas, kurš to patiešām izmanto,” klāstīja Liepiņš.

Saeima šodien noraidīja attiecīgos Liepiņa priekšlikumus grozījumiem Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā, kā arī LRA rosinātus grozījumus likumā par akcīzes nodokli.

TOP komentāri

 • Driver
  +2 +2 0

  Driver

  Nu žēl, ka ir vēl daži kadri, kuri nedraudzējas ar galvas pildījumu. Būtu papildus ienākumi no ārzemniekiem, kuri uzpildās Latvijā - nebūtu daudz, bet vismaz kaut kas...
 • freddy krueger
  +2 +2 0

  freddy krueger

  Te jau gribētos lūgt balsojumu partiku līmenī vismaz, tautai savi varoņi ir jāzina!
 • nWo

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl