Nokārtot mopēda vadīšanas eksāmenu kļūs sarežģītāk

4 komentāri

No šā gada 1. aprīļa visiem, kuri vēlēsies nokārtot mopēda vadīšanas apliecību būs papildus eksāmena posms – mopēda vadīšana ceļu satiksmē. 

Līdz šim mopēda vadītāja apliecību iegūstot bija jānokārto teorija un jāizbrauc dažādas figūras slēgtā teritorijā un viss, jaunais cilvēks varēja doties pēc apliecības.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāvis Juris Teteris norāda, ka eksāmens tiek papildināts ar vēl vienu posmu. Jau no 1. aprīļa, lai iegūtu vadītāja apliecību mopēdam, būs jāpiedalās reālā satiksmē, jābrauc kopā ar citiem satiksmes dalībniekiem.

“Eksāmena ilgums ir ne mazāk kā 25 minūtes, mēs šīs 25 minūtes arī ievērosim, brauksim ne mazāk, bet arī ne īpaši ilgāk. Topošajam mopēda vadītājam ir jābūt gatavam braukt ceļu satiksmē, jābrauc pilsētā. Ārpus pilsētas mopēda eksāmenā nav paredzēts pārvietoties,” stāsta Teteris.

AM kategorijas apliecība jeb mopēda tiesības ir nepieciešamas transportlīdzekļiem ar iekšdedzes dzinēju, kura tilpums nepārsniedz 50 kubikcentimetrus. Mopēda maksimālajam ātrumam jābūt vismaz 25 kilometriem stundā, bet ne vairāk par 45 kilometriem stundā. Mopēda tiesības atļauts iegūt jau no 14 gadu vecuma.

Drošas Braukšanas Skolas (DBS Autoskola) vadītājs Jānis Vanks norāda, ka pieaugot apliecības iegūšanas sarežģītībai vajadzētu arī pieaugt motobraucēju kontrolei. Pretējā gadījumā jaunie braucēji izvēlēsies vizināties bez tiesībām.

“Tas ir šis te risks, ja to kontrolēs un cilvēki sapratīs, ka es varu būt noķerts šādā pārkāpumā, tad arī domās un darīs kaut ko lietas labā,” saka Vanks.

Autoskolas vadītājs piebilst, ka mopēda apliecību vairumā gadījumu iegūst cilvēki, kuriem nekad līdz tam nekādas kategorijas apliecība nav bijusi, tad viņu braukt prasmi ir jāpārbauda diezgan pamatīgi.

“Tā kā es domāju, ka tas ir tikai pluss, vismaz drošības ziņā pilnīgi noteikti. Cik tas būs sarežģīti, grūti pateikt, ja runājām par to, ka braukšanas ilgums ir 25 minūtes, tajā laikā var diezgan labi noeksaminēt cilvēku un pārbaudīt viņa spējas,” bilst Vanks.

Jāņem vērā arī tas, ka gatavošanās mopēda apliecības iegūšanai arī kļūs ilgāka un sarežģītāka, jo braukšanu satiksmē būs jāapgūst jau autoskolā, līdzīgi kā tas iegūstot arī citu kategoriju vadītāja apliecību.

4 komentāri