1 komentārs

Autovadītāji ceļu satiksmes negadījuma apstākļu piefiksēšanai nereti izmanto saskaņoto paziņojumu, taču, aizpildot SP, aizvien tiek pieļautas kļūdas, kuras var sarežģīt apdrošināšanas atlīdzības izmaksu procedūru.

Kā informē Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) sabiedrisko attiecību konsultants Gints Lazdiņš, lai sniegtu autovadītājiem visu nepieciešamo informāciju par saskaņoto paziņojumu, LTAB ir izveidojis informatīvu video, kurā tiek skaidrots, kā to pareizi aizpildīt, lai nerastos sarežģījumi un apdrošinātājs varētu izvērtēt negadījuma apstākļus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kādos gadījumos drīkst aizpildīt saskaņoto paziņojumu?

Saskaņoto paziņojumu atļauts aizpildīt, ja ceļu satiksmes negadījumā ir iesaistīti tikai 2 transportlīdzekļi, nav cietušas personas, nav nodarīti bojājumi trešās personas mantai, negadījumā iesaistītajiem transportlīdzekļiem nav radušies tādi bojājumi, kuru dēļ tie nedrīkst vai nevar turpināt ceļu un autovadītāji spēj vienoties par visiem būtiskajiem ceļu satiksmes negadījumiem apstākļiem.

Video – pareiza saskaņotā paziņojuma aizpildīšana

LTAB apkopotā statistika par OCTA nozares pirmā pusgada rezultātiem liecina, ka salīdzinājumā ar 2016.gada 6 mēnešiem par 659 gadījumiem palielinājies notikušo ceļu satiksmes negadījumu skaits, par kuriem apdrošinātājiem iesniegti zaudējumu pieteikumi. Kopējais izmaksāto atlīdzību apmērs par šī gada pirmajiem sešiem mēnešiem pieaudzis par 2,38 miljoniem eiro, savukārt vidējās atlīdzības izmaksas lielums par 2017.gada pirmajā pusgadā notikušajiem ceļu satiksmes negadījumiem ir palielinājies par 54,37 eiro.

2017.gada pirmajā pusgadā apdrošināšanas atlīdzībās kopā izmaksāti 22,89 miljoni eiro, kas ir par 2,38 miljoniem eiro vairāk nekā tādā pat periodā pērn. Vidējās atlīdzības izmaksas lielums par šī gada pirmajā pusgadā notikušajiem apdrošināšanas gadījumiem sastādīja 877 eiro, kas, salīdzinot ar 2016.gada 6 mēnešiem, ir palielinājies par 54,37 eiro.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl