Noderīga informācija katram šoferītim! Uzzini, cik liels transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis būs jāmaksā šogad

68 komentāri
Noderīga informācija katram šoferītim! Uzzini, cik liels transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis būs jāmaksā šogad
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Līdz ar šā gada 1. janvāri transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa likme tiek piemērot atkarībā no automobiļa radītā oglekļa dioksīda (CO2) izmešu daudzuma, to paredz Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likums. 

Kā informē Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu pārvalde, šādā veidā ieviesta kārtība, ka transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli par vieglo automobili, kuru pirmās reģistrācijas datums ir pēc 2008. gada 31. decembra, kas ir aprīkots ar iekšdedzes dzinēju vai pēc savas konstrukcijas ir aprīkots ar iekšdedzes dzinēju un kā mehānisku dzinējspēku izmanto enerģiju no transportlīdzeklī glabātas elektroenerģijas vai dzinējspēka glabāšanas iekārtas (piemēram, akumulators, kondensators, spararats vai ģenerators u.c.), maksā, piemērojot nodokļa likmi atkarībā no automobiļa radītā CO2 izmešu daudzuma uz vienu kilometru.

Tādējādi paredzēts veicināt videi kaitīgu transportlīdzekļu lietošanas ierobežošanu, pārejot uz videi draudzīgākiem transportlīdzekļiem.

Nodokļa likmes:

 • automobiļiem ar CO2 izmešu daudzumu līdz 50 g uz vienu km — 0 eiro;
 • automobiļiem ar CO2 izmešu daudzumu no 51 g līdz 95 g uz vienu km — 12 eiro;
 • automobiļiem ar CO2 izmešu daudzumu no 96 g līdz 115 g uz vienu km — 48 eiro;
 • automobiļiem ar CO2 izmešu daudzumu no 116 g līdz 130 g uz vienu km — 84 eiro;
 • automobiļiem ar CO2 izmešu daudzumu no 131 g līdz 155 g uz vienu km — 120 eiro;
 • automobiļiem ar CO2 izmešu daudzumu no 156 g līdz 175 g uz vienu km — 144 eiro;
 • automobiļiem ar CO2 izmešu daudzumu no 176 g līdz 200 g uz vienu km — 168 eiro;
 • automobiļiem ar CO2 izmešu daudzumu no 201 g līdz 250 g uz vienu km — 264 eiro;
 • automobiļiem ar CO2 izmešu daudzumu no 251 g līdz 300 g uz vienu km — 408 eiro;
 • automobiļiem ar CO2 izmešu daudzumu no 301 g līdz 350 g uz vienu km — 552 eiro;
 • automobiļiem ar CO2 izmešu daudzumu no 351 g uz vienu km — 756 eiro.

Papildus minētajam tiek noteikta likme 300 eiro apmērā tiem vieglajiem automobiļiem, kuriem motora tilpums ir lielāks par 3500 kubikcentimetriem.

Ja transportlīdzeklim transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā nav pieejama informācija par tā radīto CO2 izmešu daudzumu, nodokli maksā, summējot nodokļa likmes atbilstoši vieglā automobiļa pilnai masai, motora tilpumam un motora maksimālajai jaudai.

Nodokli par vieglo automobili, kurš nav minēts abos gadījumos, maksā atbilstoši tā pilnai masai. VID informē, ka nodokli maksā valsts budžetā pirms transportlīdzekļa valsts tehniskās apskates, kas tiek veikta Ceļu satiksmes drošības direkcijā.

TOP komentāri

 • 1984
  +141 +138 -3

  1984

  Visa latvija,ārpus Rīgas ir tukša,būtu jauki ja tie deputāti izbrauktu un apskatītos.šī problēma ar izmešiem varētu būt eiropā kur ir pārapdzīvotība,bet ne pie mums.Mums tas ir tikai nodoklis budžeta lāpīšanai no tiem dažiem kas te vēl cīnās
 • Kaspars Radziņš
  +136 +131 -5

  Kaspars Radziņš

  Interesanti būtu detalizēti saprast, uz kāda pamata ir balstīti visi šie aprēķini un kāpēc tieši tik, nevis vairāk/mazāk!? Kā arī - cik vēl Eiropas savienības valstīs ir šāds mistisks nodoklis? Te būtu labs darbs juristiem..
 • Helmis
  +37 +36 -1

  Helmis

  Tātad, jebkurš voyager ar benzīns gāze tagad parastais nodoklis plus 300... Interesanti, ar kādu auto lai brauc daudzbērnu ģimene? Ar kravas ford transit?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl