No šodienas stājas spēkā likuma grozījumi, kas paredz virkni izmaiņu “tiesību” iegūšanas procesā

1 komentārs
No šodienas stājas spēkā likuma grozījumi, kas paredz virkni izmaiņu “tiesību” iegūšanas procesā
FOTO: LETA

Topošo autovadītāju apmācībās gaidāmas izmaiņas. Šodien stājas spēkā likuma grozījumi, saskaņā ar kuriem autoskolām jāievieš vairāki jauninājumi.

Viena no būtiskākajām izmaiņām attiecas uz minimālā vadīšanas nodarbību skaita palielināšanu. Piemēram, B kategorijas jeb vieglās automašīnas vadīšanas tiesību iegūšanai tas pieaugs no 14 līdz 20 nodarbībām.

Tiks ieviesti arī jauni temati teorētiskajās mācībās, lai topošie šoferi varētu labāk paredzēt bīstamas situācijas un būtu zinoši par mazaizsargāto satiksmes dalībnieku drošību. Savukārt vadīšanas apmācības plānots papildināt ar braukšanu slidena ceļa apstākļos un tumšajā laikā.

Lai mazinātu izvairīšanos no nodokļu maksāšanas, par visiem ar apmācību saistītajiem pakalpojumiem būs jāmaksā autoskolai, nevis instruktoram “pa tiešo”. Kā uzsver direkcija, maksa par tās sniegtajiem pakalpojumiem, tostarp eksāmeniem, nemainās.

Taču atsevišķas autoskolas paudušas viedokli, ka kopumā izmaksas nākamajiem autovadītājiem varētu pieaugt.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl