Komentāri
No oktobra Latvijā sāks darboties “eZvans” – iekļūstot avārijā, palīdzību varēs izsaukt ar automašīnā iebūvētu sistēmu
Dmitrijs Suļžics / f64

No svētdienas, 1. oktobra, Latvijā sāks darboties avārijas zvanu automātiskā “eZvana” sistēma, informē Iekšlietu ministrija.

Ja transportlīdzeklis būs iekļuvis ceļu satiksmes negadījumā, neatliekamo palīdzību varēs izsaukt, izmantojot automātisko avārijas zvanu sistēmu, kas iebūvēta transportlīdzeklī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šis pakalpojums būs pieejams tām automašīnām, kuras ir tehniski aprīkotas ar šādu iespēju. Eiropas Savienības (ES) prasības nosaka, ka no 2018. gada visām jaunāko modeļu automašīnām būs jābūt aprīkotām ar šādu sistēmu.

Lai “eZvanu” ieviestu, sagatavošanās darbus veikuši gan Latvijas mobilo sakaru operatori, gan Iekšlietu ministrija, izveidojot “eZvana” pieņemšanas, reģistrēšanas un apstrādes infrastruktūru. Latvijā “eZvanu” pieņemšanu veiks Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

“eZvana” ieviešana ir viena no Eiropas Komisijas iniciatīvām satiksmes drošības jomā, lai glābtu ceļu satiksmes negadījumos cietušo iedzīvotāju dzīvības. ES dalībvalstīm uzdots līdz 2017.gada 1.oktobri ieviest “eZvana” ārkārtas izsaukumu centrāļu infrastruktūru, kā arī nodrošināt, lai šādu izsaukumu apstrāde pakalpojuma lietotājiem būtu bez maksas.

Paredzams, ka “eZvans” samazinās neatliekamās palīdzības dienestu reaģēšanas laiku un līdz ar to samazinās ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaitu.

Kā praktiski notiks “eZvana” saņemšana?

Avārijas situācijā automašīnās iebūvētais “eZvana” modulis automātiski nosūtīs izsaukumu ar avarējušās automašīnas atrašanās vietas datiem 112 zvanu centra operatoriem un izveidos balss sakaru kanālu ar glābšanas dienestu.

“eZvanu” ir iespējams nosūtīt arī manuāli, nospiežot automašīnā iebūvēto “eZvana” (SOS) pogu. “eZvana” sistēma izveido savienojumu ar 112 operatoru un paralēli nosūta minimālo datu kopas informāciju (MSD):

  • laiku;
  • precīzu atrašanās vietu – GPS koordinātes;
  • braukšanas virzienu pirms negadījuma;
  • pasažieru skaitu;
  • automašīnas VIN numuru;
  • dzinēja tipu.
Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.

Lasi vēl