No jaunās ceļu nodevas remontiem ieripojuši astoņi miljoni eiro

Komentāri

Kopš visiem autopārvadātājiem jāmaksā autoceļu lietošanas nodeva, četru mēnešu laikā valsts budžetā iekasēts gandrīz divreiz vairāk līdzekļu, nekā plānots – nepilni astoņi miljoni eiro.

Ierēdņi sola, ka visa iekasētā nauda tiks novirzīta ceļa remontiem. Ja viņi šo solījumu nepildīs, kravas transportlīdzekļu vadītāji gatavi rīkot protestus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Likums par ceļu nodevu kravas automašīnām stājās spēkā jūlijā. Kopš tā laika iegādātas aptuveni 400 tūkstoši tā dēvēto vinješu. Lai gan Satiksmes ministrija (SM) plānoja, ka Latvija no autoceļu nodevas iegūs nepilnus 4, 5 miljonus eiro, budžetā ir ienākuši 7,5 miljoni eiro.

Dins Merirands, Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks:

Šī nauda netiek izdalīta atsevišķi kā vinjetes nauda, tā ieiet kopējā apjomā, kas tiek novirzīts autoceļiem. Līdz ar to ir apsveicams, ka autopārvadātāji vēlēsies zināt, vai attiecīga summa, kas par nodevu tiek samaksāta, ceļos tiešām ir nonākusi.

Plānotais valsts budžeta finansējums valsts autoceļiem nākamajā gadā ir 125 miljoni eiro. No šīs summas 24 miljonus plānots iekasēt no autopārvadātājiem. Viņi ir gatavi maksāt šo nodevu, taču atzīst, ka mūsu ceļi pašlaik nav labā stāvoklī un tādēļ bieži vien cieš zaudējumus.

Turklāt autopārvadātāji ir norādījuši, – ja viņi pozitīvas izmaiņas uz Latvijas ceļiem nejutīs, tad nākamgad tiks rīkotas protesta akcijas.

Pagaidām trešdaļu no vinjetēm iegādājušies vietējie autopārvadātāji, pārējie ir no Lietuvas, Polijas, Krievijas un Igaunijas.

Tikmēr policija, pārbaudot, vai šāda nodeva tiek pirkta, četru mēnešu laikā ir sodījusi 200 autovadītāju. Lielākā daļa no viņiem bijuši vietējie pārvadātāji. Tas neesot daudz, taču nākamgad šim pārkāpumam tiks pievērsta lielāka uzmanība, saka policijā.

Pagaidām visā Eiropas Savienība autoceļu lietošanas nodevas pašlaik nav tikai Igaunijā, Somijā un Kiprā.

Plašāk par šo tematu – skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl