1 komentārs
No bedrēm gūtie auto bojājumi var izmaksāt pat tūkstošus, apliecina eksperti
Foto: F64

Arvien biežāk pavasari piemin daudz un dažādos kontekstos: dienas kļūst garākas, putni atgriežas no siltajām zemēm, kokos parādās pirmie pumpuri. Savukārt autovadītāji šim sezonas “sarakstam” var pievienot arī bedres. Tās parādās uz ceļa līdz ar siltajām dienām, un diemžēl nav iespējams tās visas salabot laikus. Rezultātā vairāki ceļi kļūst par slaloma trasēm, kas ir izaicinājums pat pieredzes bagātiem braucējiem.

Baltijas valstīs ir neiespējami izvairīties no bedrēm klimata un laikapstākļu dēļ. Ziemā un pavasara naktīs temperatūra lielākoties ir zem nulles, savukārt dienas laikā tā strauji uzlec virs nulles. Naktīs ūdens kļūst par ledu. Dienu pēc dienas šis process bojā asfaltu, un ik dienu braucēji saskaita arvien vairāk bedru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Bojājums maksā tūkstošus

Reti kuru mašīnu neskar bedres un to radītās problēmas. Dažreiz sekas ir nelabojami sabojāta riepa, citreiz vadītājam nākas taisnot disku vai mainīt bojātās šasijas detaļas. Ja priekšējā riepa cietusi bedrē, pastāv liela iespējamība, ka būs skarta arī aizmugurējā riepa, tādējādi bojājuma izmaksas var dubultoties.

Apdrošināšanas kompāniju aprēķini liecina, ka bedru radītie bojājumi var maksāt daudz: sākot no simtiem līdz pat vairākiem tūkstošiem eiro. Vidēji zaudējumi ir 700 eiro. Lai arī KASKO var segt zaudējumu, OCTA nesedz visus šī veida bojājumus.

Visbiežāk riepas tiek sabojātas tieši bedru dēļ. Trieciens pret aso bedres malu parasti sabojā riepas kordus, un tai izveidojas “pumpa”. Nereti defektu nav iespējams uzreiz konstatēt, jo tas var izveidoties riepas iekšmalā. Šādi bojāta riepa jebkurā brīdī var pārsprāgt.

“Bedru radītos bojājumus ir grūti pamanīt, tomēr tie rada drošības risku pasažieriem. Iesaku veikt apskati auto servisā pēc katra spēcīga trieciena bedrē. Speciālisti novērtēs, vai riepa nerada draudus un ir lietojama arī turpmāk,” saka Goodyear pārstāvniecības daļas vadītājs Latvijā Mārtiņš Grīnbergs.

Ja mehāniķis konstatē kordu plīsumu, riepa ir jānomaina. Tomēr tas nenozīmē papildu tēriņus arī situācijā, ja nav iegādāta KASKO. Riepu ražotāji piedāvā papildus apdrošināšanu tādiem riepu bojājumiem kā caurumi, plīsumi vai cita veida bojājumiem, kas radušies, braucot ar automobili ikdienā.

Pēc nelabojamiem riepas bojājumiem auto vadītājam ir tiesības pieprasīt riepu pārdevējam tās nomaiņu. Apdrošināšana neattiecas uz riepām, kuras iespējams salabot.

Kā izvairīties no bedrēm?

Ne vienmēr iespējams izvairīties no triecieniem. Visticamāk jebkurš vadītājs kaut reizi jutis, kā ir ietriekties asfalta bedrēs – tās ir grūti pamanīt no attāluma, it sevišķi naktīs vai lietus laikā.

“Ir sarežģīti izvairīties no bedrēm, pat visizveicīgākie braucēji nav pasargāti pret triecieniem. Ko varu ieteikt? Gluži vienkārši esiet vēl uzmanīgāki, braucot pa bedrainu ceļu, kā arī – samaziniet ātrumu. Tas pats attiecas uz lietainu laiku, kad lielākas bedres pārklāj peļķes,” uzsver Grīnbergs.

Grīnbergs ir pārliecināts, ka labākais veids, lai izvairītos no bedrēm, ir ātruma samazināšana un bedru apbraukšana. Ja no trieciena izvairīties nav iespējams, eksperts rekomendē atlaist bremzes pedāli un iztaisnot riteņus tieši pirms trieciena. Tas mazina iespējamību sabojāt riepu vai automobiļa piekares daļas.

TOP komentāri

  • šokā
    +2 +2 0

    šokā

    Problēma nav tikai asfaltētajos ceļos,bet arī zemes ceļos.Iesaku visiem auto vadītājiem apvienoties.Ja jums ir radušies zaudējumi ceļu dēļ,vienkārši sūdzēt tiesā ceļu uzturētājus.Tad varbūt viņi sāks aizdomāties par to ka lētāk sanāks aizlāpīt bedres un lieku reizi palaist greideri nekā maksāt tiesu izdevumus un cietušo auto īpašniekiem.Rodas banālais jautājums,kur paliek kosmiskie ceļu nodokļi ko maksājam?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl