Nepatīkamā statistika: katrs trešais atzinis, ka automašīnā neizmanto bērnu sēdeklīšus

Pievienot komentāru
Nepatīkamā statistika: katrs trešais atzinis, ka automašīnā neizmanto bērnu sēdeklīšus
Foto: f64

Nolūkā mudināt vecākus automašīnās pareizi lietot bērnu autosēdeklīšus, pirmdien sociālu informatīvo kampaņu sāk Latvijas Automoto biedrība (LAMB).

Pirms tam arī noskaidrots, cik zinoši šajos jautājumos ir iedzīvotāji. Aptaujā, kurā piedalījušies tie autovadītāji, kuriem ir bērni vecumā līdz 8 gadiem, noskaidrots, ka Latvijā diemžēl ir ļoti aktuāli šādi atgādinājumi. Proti, tikai divas trešdaļas atzinuši, ka izmanto bērnu sēdeklīšus, to intervijā “900 sekundēm” sacīja LAMB prezidents Juris Zvirbulis.

Viņš arī piebilda, ka pērn par pārkāpumiem bērnu pārvietošanā automašīnās noformēti 460 protokoli, bet šogad šis skaits ir jau 180, kas savukārt liecinot par negatīvu tendenci.

Jautājot par visbiežāk pieļautajām kļūdām, Zvirbulis uzsvēra, ka pati galvenā ir tā, ka bērnu vecāki vispār neizmanto bērnu sēdeklīšus vai paliktnīšus. LAMB prezidents akcentēja, ka šādas papildiekārtas automašīnās ir jālieto bēriem līdz 12 gadu vecumam un 150 centimetru augumam.

Kampaņas laikā tiks izplatīti bukleti, vairākās sabiedriskās vietās izvietos plakātus, informācija būs atrodama arī internetā.

Saruna ar Juri Zvirbuli