Komentāri
Nepaiet ne diena bez cietušiem gājējiem! Nespēlē ”aklās vistiņas” ar autovadītāju
FOTO: LETA

21. novembrī ap plkst. 18.00 Talsu novada Ģibuļu pagastā 1965. gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu BMW pa ceļu Ventspils-Rīga, netālu no Pastendes alejas, uzbrauca uz ceļa stāvošam 1949. gadā dzimušam vīrietim, kurš notikuma vietā gāja bojā. Vīrietim nav bijis neviens gaismu atstarojošs elements, un sadursmes brīdī vīrietis atsities pret automašīnas motora pārsegu un ielidojis automašīnas stiklā, no kura viņu mediķiem nācās celt ārā.

Šis ir tikai viens no ceļu satiksmes negadījumiem šogad, kuros kājāmgājējs netika lietojis gaismu atstarojošu elementu.

Valsts policija autovadītājiem nemitīgi atgādina, ka jābrauc uzmanīgi jebkurā diennakts laikā, it īpaši pie sliktiem laika apstākļiem un tumsā, tāpat arī aicina būt piesardzīgiem arī mazāk aizsargātos ceļu satiksmes dalībniekus, lietojot atstarojošās vestes, apzinīgi šķērsojot ielu un ievērojot ceļazīmes.

Šā gada desmit mēnešos Kurzemes reģionā diennakts tumšajā laikā reģistrēti 25 uzbraukumi gājējiem gan apdzīvotās vietās, gan ārpus tām. Tas liecina, ka kājāmgājēji neaizdomājas par savu dzīvību un veselību, dodoties tumsā ārpus mājas. Savukārt gājējiem noformēti 170 protokoli par atstarotāju nelietošanu, taču šis skaitlis vēl neatspoguļo reālo situāciju, jo, pārvietojoties pa ielām diennakts tumšajā laikā, nākas redzēt vairākus kājāmgājējus bez atstarotājiem un pārdroši skrienot pāri ielai.

Tā vietā, lai šķērsotu gājēju pāreju ar domu ”šeit ir gājēju pāreja, man ir priekšroka”, aicinām pārliecināties, ka autovadītājs tiešām jūs ir pamanījis un paspējis nobremzēt. Cilvēka dzīvība ir vērtīgāka par jebkādiem principiem un taisnības pierādīšanu.

Šajā nedēļā Kurzemes reģionā nav bijusi neviena diena bez ceļu satiksmes negadījumiem, kuros ir kāds cietušais. Kā raksta sākumā minēts, pirmdien negadījumā Talsu pusē gāja bojā vīrietis, kurš stāvēja ceļa vidū bez gaismu atstarojošiem elementiem.

Jāatceras, ka autovadītājam gājēju bez atstarotāju ir grūti pamanīt ne tikai pilnīgā tumsā, bet arī tad, kad ir sācis krēslot.

Diennakts tumšajā laikā un sliktas redzamības apstākļos autovadītājiem ir grūti pamanīt gājējus, tādēļ gaismu atstarojošu elementu esamība apģērbā vai gaismu atstarojošas vestes lietošana ne tikai padarīs cilvēku redzamu, bet arī pasargās dzīvību!

Dažkārt arī pie ieslēgta apgaismojuma šoferiem ir grūti saskatīt gājējus, bet gaismu atstarojošo elementu vai vestes lietošana jau laicīgi signalizēs šoferim, ka ceļu satiksmē piedalās arī gājējs.

Toties šoferiem vēlamies atgādināt, ka ir jāievēro atļautais braukšanas ātrums, lai neapdraudētu savu un citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību un jābūt īpaši vērīgiem diennakts tumšajā laikā.

Lasi vēl