Ņem vērā! Policija uz ceļiem izvietos vairāk pārvietojamo fotoradaru!

Pievienot komentāru
Ņem vērā! Policija uz ceļiem izvietos vairāk pārvietojamo fotoradaru!

Policija meklē jaunas metodes, kā piespiest autovadītājus ievērot atļauto braukšanas ātrumu. Kopš vasaras, kad tika palielināti sodi par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, autovadītāji nav kļuvuši prātīgāki, tāpēc policija nolēmusi paplašināt pārvietojamo fotoradaru karti.

“Novērots, ka ceļa posmos, kur notiek atklāta satiksmes kontrole, autovadītāji lielākoties brauc godprātīgi, savukārt vietās, kur satiksmi kontrolē slēptā veidā, pārkāpēju skaits aug,” teikts Valsts policijas paziņojumā.

Foto:

Policijas rīcībā šobrīd ir tikai trīs pārvietojamie fotoradari, turklāt divi no tiem nedarbojas, taču jau tuvākajās dienās tikšot izsludināts piecu jaunu radaru iepirkums, bet līdz pavasarim paredzēts iegādāties 15 pārvietojamos fotoradarus.

Video!

“Neskatoties uz to, ka ceļu satiksmes noteikumi paredzēti pašu satiksmes dalībnieku drošībai, aizvien ir daļa autovadītāju, kuri noteikumus ievēro vien tad, kad zina, ka būs kontrole, citkārt – ne vienmēr,” pauž policijas pārstāvji.

Policija skaidro, ka par to liecina arī novembra ātruma pārkāpēju TOP5. “Zīmīgi, ka visi TOP5 ātruma pārkāpēju ”rekordisti” ārpus apdzīvotām vietām fiksēti tieši ar Valsts policijas pārvietojamiem fotoradariem, kuru atrašanās vieta iepriekš nav paredzama.”

Pārvietojamo fotoradaru visas iespējamās atrašanās vietas ir publiski pieejamas Valsts policijas mājaslapā šeit!

Valsts policija nākusi klajā ar paziņojumu, ka ir papildinātas pārvietojamo fotoradaru iespējamās atrašanās vietas. Šoreiz akcents tiks likts uz ceļa posmiem dažus kilometrus pirms vai aiz stacionārajām ātruma mērierīcēm.

Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis:

Aizvien ir liela daļa autovadītāju, kuri policistu klātbūtnē ievēro ceļu satiksmes noteikumus, tomēr, kad nav policijas klātbūtnes, atļaujas šos noteikumus ignorēt. Diemžēl tāda braukšanas kultūras iezīme nav retums – bieži autovadītāji ceļu satiksmes noteikumus uzskata par mazāk svarīgiem, kurus cenšas ievērot, lai nedabūtu sodu, nevis lai rūpētos par drošību uz ceļa.

Kā piemēru Normunds Krapsis min autovadītāju braukšanas manieri posmos, kur izvietoti fotoradari:

”Pieredze liecina, ka ceļa posmos, kur izvietoti stacionārie fotoradari, daļa autovadītāju mēdz piebremzēt un ātruma mērierīces uztveršanas zonā brauc godprātīgi, ievērojot noteikto kustības ātrumu, taču, tiklīdz fotoradaram pabraukts garām, atļauto kustības ātrumu nereti atkal palielina,” sacīja Krapsis.