Ņem vērā! Kurzemē sācies putenis, ir apgrūtināta braukšana

Pievienot komentāru
Ņem vērā! Kurzemē sācies putenis, ir apgrūtināta braukšana
LETA/LVC

Kurzemē puteņa dēļ ir apgrūtināti braukšanas apstākļi – snigšana apgrūtina redzamību, tāpat arī uz autoceļa veidojas sniega kārta, informē Latvijas Valsts ceļi (LVC).

Par valsts nozīmes ceļu tīrīšanu atbildīgais uzņēmums LVC izplatījis paziņojumu, kurā atgādina, ka puteņa laikā uz valsts galvenajiem autoceļiem pieļaujamais sniega biezums 6 cm, vietām līdz 12 cm; “Autoceļu brauktuves pilnībā tiks attīrītas tikai pēc snigšanas beigām,” norāda LVC.

Mainīgos laikapstākļos (ilgstoša snigšana, putenis, vējš) braukšanas apstākļi starp dažādām ceļu uzturēšanas klasēm atšķiras, jo tiek uzturēti prioritārā secībā. Vispirms tiek tīrīti no sniega A uzturēšanas klases autoceļi, pēc tam attiecīgi A1, B un C, D uzturēšanas klases autoceļus no sniega attīra kā pēdējos pēc snigšanas beigām.

Sniega biezums uz autoceļa brauktuves A un A1 uzturēšanas klases autoceļiem var būt 6 cm biezumā, atsevišķās vietās puteņa laikā sniega sanesuma biezums pieļaujams līdz pat 12 cm.

Savukārt B uzturēšanas klases autoceļiem pieļaujamais sniega biezums uz brauktuves mainīgos laika apstākļos ir 8 cm, atsevišķās vietās puteņa laikā līdz 16 cm, C uzturēšanas klasei attiecīgi 10 cm un 20 cm, D uzturēšanas klases autoceļiem pieļaujamais sniega biezums netiek normēts.

VAS Latvijas autoceļu uzturētājs A uzturēšanas klases autoceļa brauktuves no sniega attīra trīs stundu laikā, A1 uzturēšanas klasi četru stundu laikā, B uzturēšanas klasi sešās stundās, C uzturēšanas klasi 18 stundās, D uzturēšanas klasei laiks netiek normēts. Laiku skaita no brīža, kad sniegs beidzis snigt līdz brīdim, kad autoceļa brauktuve attīrīta no sniega.

Uzturēšanas klases tiek noteiktas atkarībā no ceļu klasifikācijas (galvenais, reģionālais, vietējais), satiksmes intensitātes, seguma tipa, tehniskā stāvokļa un sociālekonomiskās nozīmes.

“Vietām ir iespējami lokālie aizputinājumi, tādēļ aicinām autovadītājus izvēlēties piemērotu ceļa un laikapstākļiem braukšanas ātrumu un ievērot lielāku distanci starp priekšā braucošiem transportlīdzekļiem,” teikts LVC paziņojumā.

Tāpat ceļu lietotāji tiek aicināti iesaistīties un informēt par novēroto bīstamību satiksmes drošībai, zvanot pa Satiksmes informācijas centra diennakts tālruni: 8000 5555.

Situācija pirmdien ap pusdienlaiku:

Kārtība, kādā tiek tīrīti ceļi:

Avots: LVC

Avots: LVC

Lasi vēl