Nejēdzīga situācija: ceļu policisti paši ir spiesti piegādāt saskaņotos protokolus

2 komentāri
Nejēdzīga situācija: ceļu policisti paši ir spiesti piegādāt saskaņotos protokolus

Strādājam pastnieka vietā! Tā saka ceļu policisti, kuri spiesti braukt uz sīkiem ceļu satiksmes negadījumiem un nogādāt saskaņoto paziņojumu tiem autovadītājiem, kuriem šā dokumenta automašīnā nav līdzi. Diezgan bieži šoferi šādos gadījumos ceļu policijas ekipāžu gaida pat 2-3 stundas. Tā vietā, lai ātrāk pagūtu uz nopietnām avārijām, aptuveni puse izsaukumu beidzas tieši ar saskaņotā paziņojuma veidlapas piegādi.

Otro reizi mēneša laikā Jekaterinai nācās izmantot saskaņoto paziņojumu par ceļu satiksmes negadījumu, kurā tiek fiksēti negadījuma apstākļi. Abas reizes avāriju izraisīja otrs satiksmes dalībnieks. Ja pirms mēneša šis dokuments bija līdzi un viss tika atrisināts bez ceļu policijas piesaistes, tad šoreiz vajadzēja izsaukt ceļu policijas ekipāžu – paziņojums nav bijis nevienam no satiksmes negadījumā iesaistītajiem autovadītājiem.

Foto

“Šis saskaņotais paziņojums patiešām noder. Es tagad bērnu no skolas ar temperatūru vedu, bet ātri ar otro autovadītāju nav sanācis tikt cauri, jo abiem šis dokuments nav bijis līdzi. Bija jāgaida ceļu policisti,” viņa saka.

Ceļu policists Artis Smirnovs ar savu pārinieku Oļegu Jermakovu šādās situācijās nokļūst visai bieži: “Cilvēki izsauc ekipāžu, saka, ka zina, ka ir saskaņotais, vainu atzīst, bet nav tā saskaņotā, tad tu no viena Rīgas gala brauc uz otru, lai viņam iedotu papīru.”

Saskaņotajā paziņojumā par ceļu satiksmes negadījumu tiek fiksēti negadījuma apstākļi – vieta, laiks, iesaistītie spēkrati, kā arī aprakstīti notikušā apstākļi, kam piekrīt abi iesaistītie autovadītāji. Lielākā daļa aptaujāto autovadītāju atzīst, ka saskaņotais paziņojums nav viņu transportlīdzeklī.

Uz Saskaņoto paziņojumu pamata šā gada sešos mēnešos reģistrēti 11 000 ceļu satiksmes negadījumu, pērn to skaits bija par tūkstoti mazāks. Un lielu daļu no šiem paziņojumiem autovadītājiem pieved klāt ceļu policisti, kas tiek izsaukti uz avārijas vietu. Kaut gan šo paziņojumu var paņemt jebkurā benzīntankā. Rīgas reģionā diennaktī notiek vidēji ap 100 avāriju un aptuveni uz pusi no tām ar saskaņotiem paziņojumiem rokās jādodas ceļu policijas ekipāžām. Lai šo situāciju mainītu, tiek apsvērta doma veikt grozījumus Ceļu satiksmes noteikumos.

“Lai varētu vairākās situācijās tieši saskaņoto pildīt. Policijai vajadzētu braukt tikai uz smagiem negadījumiem, kur ir cietušie un bojāgājušie. Tā ir mūsu sūtība, bet sīkas avārijas autovadītāji varētu paši risināt,” teic Andris Locs.

Policijas darbinieki pieļauj, ka daļa autovadītāju neglabā saskaņoto paziņojumu māņticības dēļ – ja paziņojuma nav, avārija nenotiks. Taču, lai ietaupītu laiku un neveidotos sastrēgumi, gaidot ceļu policijas ekipāžu, māņticību iesaka mest malā un kļūt praktiskākiem.

Video

TOP komentāri

  • SO.
    0 0 0

    SO.

    Ja šoferi ir māņticīgi vai aizmāršīgi, ka jāsauc policija, atbraukušie raksta protokolu.Abiem. Ātri atcerēsies.
  • .

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl