Neapdomīga iebraukšana peļķē – potenciāls drauds automašīnai! Ar ko autovadītājiem jārēķinās lietus laikā?

1 komentārs
Neapdomīga iebraukšana peļķē – potenciāls drauds automašīnai! Ar ko autovadītājiem jārēķinās lietus laikā?
Eksperti norāda, ka nereti hidrotrieciena rezultātā radītie automašīnas bojājumi var nebūt vizuāli redzami, tomēr bojāto automašīnas daļu, piemēram, motora vai elektrosistēmas remonts var būt krietni ilgstošāks un dārgāks nekā automašīnas remonts pēc sadursmes, kad bojāta tikai kāda automašīnas virsbūves detaļa. (Kaspars Krafts / f64)

Neapdomīga iebraukšana peļķē var radīt neatgriezeniskus bojājumus automašīnai, atgādina apdrošināšanas uzņēmums “ERGO”.

Neapdomīgi šķērsojot spēcīgo lietavu laikā applūdušās brauktuves vai iebraucot lielās un dziļās peļķēs, vai arī saņemot ūdens šalti no pretimbraucoša transportlīdzekļa radītā ūdens viļņa, automašīnai var tikt radīti nopietni bojājumi. Lai izvairītos no zaudējumiem, “ERGO” aicina autovadītājus būt uzmanīgiem, braucot pa applūdušām brauktuvēm un spēcīgu lietavu laikā.

Ivars Vismanis
ERGO Atlīdzību regulēšanas departamenta direktors

Strauja iebraukšana lielā peļķē vai appludinātā brauktuves vietā un ūdens iekļūšana dzinējā caur gaisa padevi (hidrotrieciens) var nodarīt neatgriezeniskus bojājumus automašīnai. Arī pretī vai blakus braucoša transportlīdzekļa radītas ūdens šaltis var nodarīt bojājumus automašīnai. Šādu bojājumu novēršanai nereti nepieciešams pat motora kapitālais remonts, jo daļēji vai pilnībā jāmaina, piemēram, motora bloks ar virzuļiem un klaņiem, kā arī elektrosistēma. Vidēji šāds remonts izmaksā no 1700 līdz 2000 eiro, taču “ERGO” pieredzē bijis arī gadījums, kad automašīnas remonta cena mērāma jauna auto vērtībā.

Eksperti norāda, ka nereti hidrotrieciena rezultātā radītie automašīnas bojājumi var nebūt vizuāli redzami, tomēr bojāto automašīnas daļu, piemēram, motora vai elektrosistēmas remonts var būt krietni ilgstošāks un dārgāks nekā automašīnas remonts pēc sadursmes, kad bojāta tikai kāda automašīnas virsbūves detaļa.

Apkopojot informāciju no “ERGO” saņemtajiem “Kasko” apdrošināšanas atlīdzību pieteikumiem, izveidots spēcīgu lietavu laikā radīto automašīnu bojājumu TOP 5!

  • Motora bloka bojājums (izsists caurums)
  • Saliekti klaņi
  • Nozaudēts auto reģistrācijas numurs, dekoratīvās uzlikas u.c. detaļas
  • Salauzti virzuļi
  • Saliekti vārsti

Lai izvairītos no hidrotrieciena rezultātā radītiem bojājumiem automašīnai, autovadītājiem ieteicams ņemt vērā šos padomus!

  • Ja priekšā redzama liela peļķe vai applūdis brauktuves posms, visprātīgāk ir to apbraukt, protams, ja tas ir iespējams;
  • Ja apbraukt lielu peļķi vai applūdušo brauktuves posmu nav  iespējams, tad pirms tās samazināt braukšanas ātrumu, jo sadursme ar ūdeni, braucot lielā ātrumā, pielīdzināma auto sadursmei ar ietves apmali;
  • Ja gadījies iebraukt lielā peļķē vai applūdušā brauktuves posmā, tad tai cauri jābrauc vienmērīgi, nesamazinot ātrumu, lai neradītu atpakaļejošu ūdens vilni, kas var iekļūt motortelpā.
1 komentārs