Naftas cenu kritumu Latvijā izjutīs tikai nedaudz

Komentāri

Pasaules tirgū pamatīgi kritušās naftas cenas. Starptautiskajā tirgū melnā zelta cena tagad svārstās 80 dolāru robežās par barelu. Tas varētu būt pamatīgs trieciens Krievijai, tomēr tirgus analītiķi spriež, ka ilgertermiņā naftas cenas atkal augs. Latvijas degvielas tirgotāji skaidro, ka pasaules tirgus cenu kritumu pie mums izjutīs tikai nedaudz, un tā iemesls ir nelabvēlīgais eiro un dolāra kurss. 

Naftas cenas pasaules tirgū kritušas saistībā ar Starptautiskās Enerģētikas aģentūras  lēmumu atkārtoti samazināt globālā naftas pieprasījuma pieauguma prognozes šim un nākamajam gadam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

ASV vieglās jēlnaftas cena novembra piegādēm otrdien tirdzniecības sesijas noslēgumā bija noslīdējusi līdz nepilniem 82 dolāriem par barelu. Savukārt Londonas Brent jēlnaftas cena sarukusi līdz 85 dolāriem par barelu – tas ir zemākais līmenis kopš 2010. gada. Kopš jūnija vidus jēlnaftas cena kritusi par teju vai trešdaļu. Ekonomikas attīstības procesi kļuvuši gausāki, un tas tieši atsaucas uz melnā zelta cenu.

No naftas tirgus svārstībām ir atkarīga Krievija, kurai pašreizējā, ārkārtīgi saspīlētajā ģeopolitiskajā situācijā ekonomiski satricinājumi var izraisīt teju nekontrolējamas sekas. Izskan prognozes, ka naftas cenu lejupslīde būs īslaicīga, un Krievija jau visai drīz varētu atgūt zaudēto peļņu.

Naftas cenas krituma dēļ nedaudz samazinājusies degvielas cena Latvijā. Degvielas tirgotāji gan skaidro, ka uz lielām atlaidēm iedzīvotāji var necerēt.

Vasarā Latvijā degvielas cena uzkāpa līdz 1,36 eiro, tagad tā kritusies par 6 centiem, sasniedzot līmeni, kas bija pavasarī.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl