Mūkusalas aplis ir “čempions” sīkajos satiksmes negadījumos. Kā to skaidrot?

Komentāri

Latvijā ir vairākas vietas, kur regulāri notiek nelieli ceļu satiksmes negadījumi. Cilvēki tajos necieš, taču tiek bojātas automašīnas, un eksperti šīs vietas dēvē par savdabīgiem “melnajiem punktiem”, kur noteikti ceļu satiksmi vajag reorganizēt.

Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins rāda karti ar “melnajiem punktiem”, kur visbiežāk notiek sīkie ceļu satiksmes negadījumi. Šā gada ”čempions” ir Mūkusalas aplis virzienā no Centra uz Pārdaugavu. Šajā aplī 11 mēnešu laikā notikušas gandrīz 200 mazo avāriju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ekrānuzņēmumi

 

miMūkusalas aplī, pēc auto eksperta Oskara Irbīša domām, ir vairākas problēmas, jo šeit tiekas vairākas lielas satiksmes plūsmas. Izbūvējot izbrauktuvi uz tirdzniecības centru “Rīga Plaza”, tika sabojāta arī apļa struktūra. Turklāt šajā lielākajā Latvijā rotācijas aplī var sasniegt lielu ātrumu. Auto eksperts piedāvā šeit uzlikt radaru, tad situācija ar ceļu satiksmes negadījumiem uzlabotos. Šajā sarakstā aiz līdera Mūkusalas apļa, kur visbiežāk notiek nelielas avārijas, ir vairāku tirdzniecības centru – “Spice”, “Alfa”, “Mols” un “Rīga Plaza” – stāvlaukumi.

Gan auto eksperti, gan apdrošinātāji uzskata, ka šajos ceļu satiksmes negadījumos ir vainīgi ne vien paši autovadītāji, bet arī galvaspilsētas satiksmes organizācija. Tikmēr Rīgas domes Satiksmes departaments, kas atbild par Rīgas satiksmes plūsmas organizāciju piekrīt, ka “melno punktu” skaitam uz Latvijas autoceļiem jākļūst mazākam, taču prioritāte esot avārijas ar smagām sekām.

Satiksmes organizētāji sliecas domāt, ka, pirmkārt, šādā mazo avāriju izraisīšanā atbildība jāuzņemas pašiem spēkratu īpašniekiem. Jo sīko avāriju rašanās iemesli ir saistīti ar autovadītāju disciplīnu un pieklājību vienam pret otru. Sīkie negadījumi, pēc ekspertu domām, nav saistīti ar rupjiem pārkāpumiem, bet autovadītāju kultūra mums nav augstā līmenī. Piemēram, Skandināvijas valstīs, kur šī kultūra ir daudz augstākā līmenī, ir krietni mazāk šo mazo avāriju.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl