Motormuzejā apskatāms vecākais spēkrats Baltijā un citi Antīko automobiļu kluba biedru atradumi

1 komentārs
Motormuzejā apskatāms vecākais spēkrats Baltijā un citi Antīko automobiļu kluba biedru atradumi
RĪGAS MOTORMUZEJS

No 21. februāra Rīgas Motormuzejā skatāma izstāde “Garāža”, kur izrādīti jaunākie un spilgtākie 2019. gada Latvijas Antīko automobiļu kluba biedru atradumi.

Kā portālu Skaties.lv informē Rīgas Motormuzeja pārstāve Līga Ozarska, izstādē aplūkojami septiņi dažādu laiku un stilu automobiļi, turklāt katram no tiem ir savs īpašais stāsts.

Izstādē apskatāms “Renault Nervasport” modelis “ACN-1”, kuru ražoja tikai pusgadu – no 1935. gada marta līdz septembrim. “Izgatavoti daži desmiti eksemplāru, tostarp astoņi kabrioleti, no kuriem līdz mūsdienām saglabājušies tikai divi,” norāda muzejs.

Tāpat aplūkojams “Cadillac Fleetwood V16 series 37-90” – šādu automobili līdz 1940. gadam izmantoja arī Latvijas prezidents Kārlis Ulmanis. Savukārt izstādē apskatāmais “Audi 920” izceļams īpaši, jo tieši šis – viens no 818 izgatavotajiem kabrioletiem ar “Gläser” virsbūvi – ir muzeja jaunieguvums.

Izstādē aplūkojams arī amerikāņu auto sacīkšu lepnums “STUTZ series A” (1912.gads), kas tiek uzskatīts par ASV sērijveida sporta automobiļu pirmsākumu. Tāpat apmeklētājus priecēs arī “STAR 3 ½ HP” (1899.gads) – šobrīd pats vecākais spēkrats Baltijā – un “tvaicinieks” “Stanley model 63 Toy Tonneau” (1911.gads), kā arī noslēpumainākais un mītiem apvītākais izstādes eksponāts – “Rolls Royce Silver Spirit “Kroko””.

1 komentārs