Motociklisti sola turpināt protesta akcijas un panākt, ka iebraukšanas maksa Jūrmalā viņiem tiek atcelta

4 komentāri

Otrdien, 15. maijā, desmitiem motociklistu sarīkoja protesta akciju pret iebraukšanas maksu Jūrmalā. Viņi savus spēkratus novietoja domes deputātiem un darbiniekiem paredzētajā autostāvvietā, neatstājot vietu automašīnām.

Motociklisti uzskata, ka viņiem par iebraukšanu pilsētā nebūtu jāmaksā, un pašvaldība šādu kārtību ieviesusi tikai un vienīgi, lai lāpītu budžeta caurumus. Motociklisti sola protesta akcijas turpināt un panākt, ka iebraukšanas maksa Jūrmalā motocikliem tiek atcelta.

Autostāvvietā pie Jūrmalas domes motociklisti sāka iekārtoties agri no rīta – pirms pašvaldības darba laika sākuma. Akcija pulcēja kopumā vairākus desmitus protestētāju, kas ir neapmierināti ar Jūrmalas domes ieviesto iebraukšanas maksu pilsētā.

Aivars Freimanis (Frīdis)
Latvijas motoklubu asociācijas prezidents

Mēs šodien ieradāmies Jūrmalas domes teritorijā un katru motociklu nolikām vienā autostāvvietas vietā, lai viņi saprastu, kāpēc motociklistiem nevajag likt savus transportlīdzekļus autostāvvietās. Mēs pēc visiem noteikumiem tos varam likt uz trotuāriem, ja mēs netraucējam gājējiem. Ja mēs uzvedīsimies tā kā šodien, tad Jūrmalas pilsētā būs liels diskomforts un nebūs vietas, kur transportu nolikt. Ja visi pārsēdīsies uz mašīnām, tad ekoloģija cietīs daudz vairāk nekā šajā brīdī.

“Tas motocikls nav tas, par ko būtu tā nauda ņemama. Te nav runa par tiem 2 eiro, kas jāmaksā. Neviens nepaliks ne bagātāks vai nabagāks. Bet te ir principa lieta. Faktiski visā pasaulē, ar dažiem izņēmumiem, iebraukšanas maksā pilsētās divriteņu transportam nav,” stāsta motokluba “Free Hawks” prezidents Uģis Spēlmanis.

Iebraukšanas maksa automašīnām Jūrmalā ieviesta 1996. gadā, savukārt no motociklistiem to sāka iekasēt pērn. Protesta akcijas dalībnieki ir pārliecināti, ka vienīgais iemesls šādām izmaiņām ir pilsētas caurā maka aizpildīšana. Argumentiem par ekoloģiju un dabas aizsardzību motobraucēji netic. Savu viedokli viņi otrdien aizstāvēja arī Jūrmalas domes sēdē.

“Ja jūs esat ekoloģiskā zona, tad mēs ņemam par piemēru Kuršu kāpas, tad tur visiem ir jāmaksā, arī cilvēkiem, kas nāk iekšā – viņi maksā ieejas maksu, maksā velosipēdisti, maksā motociklisti, maksā transportlīdzekļu vadītāji un tā 365 dienas gadā. Tad mēs varam runāt, ka šī nauda novirzās ekoloģiskām lietām un būtu, protams, patīkami uzzināt, kur šī nauda ir palikusi,” min Latvijas motoklubu asociācijas pārstāvis Arnis Blodons.

Pašvaldības atbildīgā transporta komiteja sola motociklistu priekšlikumus vērtēt. Rezultāts var izrādīties atgriešanās pie iepriekšējās kārtības, ka par iebraukšanu pilsētā jāmaksā visu cauru gadu.

Jūrmalas domes Transporta komitejas vadītāja vietnieks Jānis Lediņš (ZZS) min: “Tas nav avansa maksājums par stāvēšanu, tas ir maksājums par to, lai ekoloģija un daba būtu vairāk pasargāta Jūrmalā, un tūristiem būtu mierīga atpūta. Šobrīd mēs redzam, ka troksnis ir daudz lielāks nekā no automašīnām, līdz ar to tūristi, kas ir atbraukuši atpūsties mierīgi, pie šāda trokšņa to izdarīt nevar. Tagad darba grupā skatīsim priekšlikumu atgriezt atpakaļ iebraukšanas maksu visu gadu, un tad arī lemsim.”