Motociklisti, protestējot pret iebraukšanas maksu Jūrmalā, “noparkojas” domes deputātu stāvvietās

42 komentāri
Motociklisti, protestējot pret iebraukšanas maksu Jūrmalā, “noparkojas” domes deputātu stāvvietās
Foto: Kristīne Ozolniece, 900 Sekundes

Negaidītu akciju otrdienas rītā Jūrmalā sarīkojuši motobraucēji. Protestējot pret vietējās domes ieviesto iebraukšanas maksu, desmitiem motociklistu devās uz pilsētas centru, lai paustu savu neapmierinātību.

Motociklisti jau ap 7.00 no rīta pulcējās pie Lielupes tilta, kur jāiegādājas biļetes un pēc tam devās uz Jūrmalas domi, kur izmantoja tās stāvlaukumu, lai novietotu savus transportlīdzekļus, tādējādi aizņemot visas pieejamās vietas automašīnām un neļaujot apstāties pašiem domniekiem. Kopumā pulcējušies bija ap 100 motociklistu.

“Mēs gribam parādīt, ka Jūrmalas dome ir uztaisījusi kārtējo “bardaku”. Motociklu faktiski visā Eiropas teritorijā drīkst “parkot” uz trotuāra vai jebkurā brīvā vietā, tai skaitā arī Latvijā – ja mēs netraucējam gājējiem, varam “parkot” motociklu uz trotuāra un tas neaizņem nekādu vietu. Ja reiz mums jāmaksā caurlaide un caurlaide ir par to, ka “parkošanās” Jūrmalā ir par brīvu, mēs izmantojam savas tiesības un “parkojam” motociklus transporta līdzekļiem paredzētajās vietās. Varbūt Jūrmalas dome aizdomāsies, ka pieņemtie noteikumi ir nepareizi,” saka Latvijas Motoklubu asociācijas prezidents Aivars Freimanis, kurš motobraucēju aprindās pazīstams arī kā Frīdis.

Notikuma vietā ieradās arī vietējās pašvaldības policija, kura nekādus pārkāpumus nekonstatēja. Motobraucēji bija sagatavojuši petīciju ar visiem punktiem, kas ļauj motociklu, mopēdu un velosipēdu vadītājiem novietot savus braucamlīdzekļus uz gājēju ietvēm, netraucējot gājējiem. Pie motociklistiem iznāca arī Jūrmalas mērs Gatis Truksnis, kurš pēc 15 minūšu ilgām diskusijām paņēma iesniegumu un solījās izskatīt viņu prasību komisijā.

“Ja runājam par izplūdes gāzēm, kā saka par to ekoloģisko nodevu, nevar būt tā, ka vasarā Jūrmalā ir šī nodeva, bet ziemā nav. Te ir runa par vienkāršu merkantilu lietu, par to, ka vajadzētu vēl no kāda papildus atņemt naudu,” norāda Latvijas Motoklubu asociācijas sekretārs Arnis Blodons.