Motociklam, kas 2 gadus pa ielām nav braucis, pēkšņi piemēro fotoradara sodu; policijā sākumā saka – būs vien jāmaksā

9 komentāri

Liels bija motoskolas īpašnieka pārsteigums, saņemot soda kvīti par ātruma pārkāpšanu 240 eiro apmērā par motociklu, kurš jau divus gadus stāv tikai mācību placī.

Šķetinot lietu, atklājās, ka policija patiešām protokolu nosūtījusi neīstajam adresātam. Likumsargi pie notikušā vaino “cilvēcisku kļūdu”. Īstais pārkāpējs varētu būt krāpies, lai viņa spēkrata numurs izskatītos pēc cita, un šāda shēmošana pēdējā laikā esot ierasta problēma, kas policijai sagādājot pamatīgas galvassāpes – šāds ir likumsargu skaidrojums.

Sods uzlikts motociklam, kas divus gadus pa ceļiem nav braucis

Motoskolas īpašnieks Uģis Spēlmanis izrāda motociklu, kas jau divus gadus bez numura atrodas mācību placī un pa ceļiem nav rūcināts. Tādēļ arī,xs ieraugot Valsts policijas nosūtīto administratīvā pārkāpuma protokolu par ātruma pārsniegšanu, Uģis nespēja noticēt savām acīm. Ātrums atļauto 50 km vietā bijis 100, sods 240 eiro.

Uģis Spēlmanis
motociklists

Viņam pat ir noņemts numurs, lai nevienam neienāktu prātā braukt uz ielas, viņš ir pielāgots, lai brauktu tikai pa laukumu, lai studenti saprastu, kas ir sajūgs, gāze, vairāk neko.

Protokolā redzamais fotoradara attēls ir izplūdis, numurs faktiski nesalasāms. Attēlā gan skaidri redzams, ka motocikla marka un tips ir pavisam cits kā tam, kas ir placī. Zvanot policijai, Uģis saskārās ar īpaši cinisku attieksmi.

Uģis Spēlmanis
motociklists

Nekļūdās, kas neko nedara. Bet es piezvanu viņam, saku: redzi to numuru? Nē, neredzu. Izlabojiet kļūdu! Nē, nelabosim. Tu vainīgs, tava nauda!

Pēc TV3 Ziņu intereses Valsts policija lietu pārbaudīja un atzina, – ir pieļauta kļūda.

Normunds Krapsis
Ceļu policijas pārstāvis

Šeit ir nostrādājis cilvēciskais faktors, ir bijuši objektīvi iemesli. Īstais ātruma pārkāpējs veicis numura zīmē izmaiņas. Darbinieks, kas apstrādā, ir kļūdījies vienā ciparā.

Iespējams, ka īstais vaininieks apzināti ieskrūvējis numurzīmē ciparā skrūvi, lai, piemēram, ciparu 6 pārveidotu par 8. Izrādās, ar šādām skrūvju metodēm, tāpat kā numura ielocīšanu, nodarbojas daudzi motobraucēji, bet policija sola visus vainīgos tomēr noķert un sodīt.

Motociklistam Uģim gan ir retorisks jautājums: kas būtu, ja sods būtu mazāks, un nebūtu vēlmes strīdēties ar policiju? Visticamāk, kūtrākie braucēji sodu samaksātu.

9 komentāri