Komentāri

Jau vairākkārt vēstīts, ka Rīgu pēdējā laikā apciemo mežacūku bari, kas rada zināmu apjukumu iedzīvotāju vidū. Daži asprāši par šo faktu pasmējušies, uzstādot ceļazīmi, kas vēsta kā brīdinājums par gaidāmo mežacūku baru. Savukārt Rīgas domes Satiksmes departaments ir bezkaislīgs, – šādas zīmes būtiski apdraud satiksmes drošību.

Rīgas domes Satiksmes departaments atklājis vairākās vietās bojātas ceļazīmes, uz kurām uzlīmētas maldinošas bildes un vizualizācijas, kuras ne tikai novērš satiksmes dalībnieku uzmanību, bet arī būtiski apdraud satiksmes drošību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Foto: Rīgas Domes Satiksmes departaments

Foto: Rīgas Domes Satiksmes departaments

Uzlīmējot uz ceļa zīmes maldinošas bildes, tiek pārtraukta ceļazīmju pamatfunkcija – brīdināt autovadītājus, kā rezultātā transportlīdzekļu vadītāji var tikt maldināti un izraisīt satiksmes negadījumus ar smagām sekām. Īpaši bīstami tas ir diennakts tumšajā laikā, jo ar uzlīmi ceļazīme būtiski vai pilnībā zaudē savas gaismas reflektējošās īpašības un nav pamanāma. Visbiežāk pēc ceļa zīmju aplīmēšanas tās ir neatgriezeniski sabojātas un jāmaina,” norādīts Rīgas domes Satiksmes departamentā, ”tāpat vēršam iedzīvotāju uzmanību, ka ļaunprātīga ceļazīmju bojāšana ir prettiesiska un sodāma.”

Tikmēr citās ES valstīs šādas ceļa zīmes, kas brīdina par mežacūkām, ir bieži sastopamas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl