Meža zvēri pēkšņi šķērso ceļu – kā izvairīties no sadursmes?

Komentāri

Pirms pāris dienām, netālu no Rīgas apvedceļa manīti vairāki aļņi, kas ar patiesu interesi vērojuši garāmbraucošos spēkratus. Par laimi, viņu plānos nav bijis šķērsot ceļu, tādēļ autobraucējiem atlicis vien priecāties, par brīnišķīgo skatu. Tomēr, pārsvarā gadījumos, zvēri tuvojas ceļam, ja grib to šķērsot, kas var būt bīstami.

Ikviens, kurš reiz dzīvē piedzīvojis sadursmi ar kādu prāvāku meža zvēru, uz visu dzīvi atceras skaudro mācību par šāda notikuma sekām. Arī Ants, reiz devies izbraucienā kopā ar draugiem, kad netālu no Mērsraga, ar aptuveni 90km/h braucošā auto priekšā iznācis alnis. Jaunajam vīrietim, kurš atradies aizmugurējā sēdeklī, atlicis vien ieplestām acīm noskatīties uz notiekošo.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Automašīnā sēdošie jaunieši vēl ilgi nav spējuši attapties, savukārt notikušā aculiecinieki, citi autobraucēji, steigušies pie sasistā spēkrata, lai noskaidrotu vai ar braucējiem, viss kārtībā. Par laimi, šajā gadījumā, cietis tikai auto.

Šādi un līdzīgi notikumi, ik gadus notiek desmitiem un pat simtiem reižu. Vairumā gadījumu avārijās tiek sabojāti tikai auto, taču ir gadījumi, kad cieš un pat iet bojā cilvēki. Piemēram, pagājušajā gadā Latgalē, sadursmē ar alni dzīvību zaudējis kāds motobraucējs. Arī cietušo skaits ir pietiekami ievērojams, jo tikai Rīgas apkārtnē vien, pagājušajā gadā, pēc sadursmes ar meža zvēriem, slimnīcās nonākuši septiņi automašīnu stūrētāji vai pasažieri.

Salīdzinoši reti, ceļmalās uzstādīti nožogojumi, kas atturētu meža zvērus no brauktuves šķērsošanas, tādēļ, šobrīd ārpus pilsētas autobraucējiem, praktiski jebkurā brīdī jābūt gatavam, ka uz ceļa var iznākt kāds dzīvnieks.

Viens no iemesliem, kādēļ zvēri sper soli uz asfalta ir viņu dabīgā migrācija. Lielāki un mazāki dzīvnieki pārvietojas pa mežiem, līdz ceļā gadās kāds lielceļš vai šoseja, tad nu, neapzinoties risku, turklāt nespējot aprēķināt tuvojošās automašīnas ātrumu, viņi vienkārši turpina savu ceļu.

Citkārt, zvēri ir spiesti tuvoties ceļiem, ja viņus izbiedējušas apkārtnē notiekošas medības. Jūtot ko nelāgu, viņi vienkārši glābjas. Savukārt ziemās, zvērus vilina uz ceļa izkaisītā sāls.

Lai arī var šķist, ka situācijās kad uz ceļa parādās dzīvnieks, glābt var tikai veiksme, drošas braukšanas skolas instruktoram ir pāris ieteikumi, kas var palīdzēt izvairīties no nepatikšanām. Pirmkārt, nekad nezaudējiet modrību. Otrkārt, ievērojiet ceļa zīmes, kas brīdina par meža zvēriem, taču daudziem autovadītājiem, šķiet pavisam nenozīmīgas.

Ja nu tomēr, dzīvnieku pamanāt pēdējā brīdī, vairumā gadījumu jums vēl ir dots vismaz acumirklis, lai ko darītu. Gadījumā, ja sadursme pilnīgi noteikti ir neizbēgama, ieteicams izvērtēt situāciju apkārt. Ja blakus, ir piemēram pļava, iespējams, drošāk ir nobraukt no ceļa, nekā sadurties ar zvēru. Savukārt, ja blakus ir dziļš grāvis, labāk sagatavoties triecienam, taču darīt visu, lai paliktu uz ceļa. Tomēr, universāla ieteikuma visām situācijām nav – tādēļ pats galvenais atrodoties pie stūres ir nezaudēt modrību un būt gatavam, it visam.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl