2 komentāri
Medicīniskās izziņas menesī tiek atteiktas 10–15 personām, liecina LSA statistika
FOTO: LETA

Saskaņā ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) rīcībā esošajiem statistikas datiem Latvijā ir gandrīz 85 000 autovadītāji, kuriem ir autovadītāja apliecība, bet nav derīga medicīniskā izziņa. Šim jautājumam būtisku uzmanību pievērsusi ceļu policija 2015. gada nepilnos trijos mēnešos sodot 1193 autovadītājus. Šo faktu apliecina arī Latvijas Samāriešu apvienības (LSA) Medicīniskās komisijas vadītāja Inese Vectirāne. 

”Ir pieaudzis autovadītāju skaits, kuriem ir aizturētas tiesības un auto, kamēr nokārto medicīnisko izziņu. Bet pieaugums nav izteikts, jo tie, kas reģistrējušies CSDD e-pakalpojumos, saņem informāciju un atgādinājumu gan par auto tehnisko apskati, gan par  tiesību un medicīnisko izziņu derīgumu. Vairāk ir cilvēki, kuriem jāmaina tiesības un viņi uzzina, ka ir beidzies medicīniskās izziņas derīgums,” norāda  LSA komisijas vadītāja.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Iepriekš ziņojām par lasītāju iesūtītām vēstulēm, kurās autovadītāji norāda, ka medicīniskās izziņas tiek izsniegtas pavirši, liekot akcentu uz to, ka, ja ir samaksāts, tad izziņu izsniegšana ir tikai formalitāte.

Latvijas Samāriešu apvienības (LSA) Medicīniskās komisijas vadītāja norāda, ka šādi apgalvojumi ir aplami.

”Par uzskatu – samaksā naudu, tad var dabūt visu – man nav personīgas pieredzes, jo nekas tāds kamēr, es vadu Samāriešu Apvienības Ārstu medicīnas komisiju, nav noticis. Jo katru mēnesi tiek atliktas 10-15 klientiem ārstu medicīnas komisijas, kas nozīmē to, ka klients tiek nosūtīts papildus pēc izziņas no ģimenes ārsta, psihiatra, narkologa vai arī tiek nosūtīts papildus nodot analīzes narkoloģiskajā centrā,” norāda Inese Vectirāne.

LSA Medicīniskās komisijas vadītāja norāda, ka gadījumos, kad kādu konkrētu iemeslu dēļ medicīniskās izziņas izsniegšana cilvēkam tiek atteikta, nereti komisijas administratoriem un ārstiem nākas saskarties ar agresīvu klientu attieksmi.

”Biežākie gadījumi, kad tiek atlikta medicīniskās izziņas izsniegšana, kas nozīmē, ka klients tiek nosūtīts pie ģimenes ārsta vai speciālista pēc papildus izziņas ir  izteikti paaugstināts asinsspiediens, klients nav līdzi paņēmis brilles, kuras lieto braukšanas laikā, kā arī klienti tiek nosūtīti uz papildus narkoloģisko vai psihiatrisko izmeklēšanu un analīžu nodošanu,” pauž LSA Medicīniskās komisijas vadītāja.

Jau ziņots, ka valstī spēkā esošā likumdošana paredz, ka apstādināšanas gadījumā autovadītājam nav nepieciešams uzrādīt ceļu policistam medicīnisko izziņu, jo tā ir pārbaudāma elektroniski, taču, ja medicīniskā pārbaude nav veikta, notiek autovadītāja tiesību aizturēšana līdz brīdim, kad tiek veikta medicīniskā pārbaude, kā arī piemērots sods 40 eiro apmērā.

Autovadītājam tas nozīmē, ka stājas spēkā transportlīdzekļa vadīšanas tiesību aizliegums un ceļš tālāk jāturpina kājām.

Lai atgūtu autovadītāja tiesības, personai ir jāsamaksā sods un jāapstiprina, ka veikta medicīniskā pārbaude.

TOP komentāri

 • Sandis Ramsa
  +1 +1 0

  Sandis Ramsa

  Priekškam vispār tādu huiņu vajag???tādas ir tikai LV jo tie jau izdomās kā apkāst...UK tādas nau IRL tādas nau sviests!!!
 • George
  0 0 0

  George

  Kas tā par medicīnisko komisiju darba uzlabošanas kampaņu? KAs to finansē?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl