18 komentāri
Maksas stāvvietu Rīgā kļūs arvien vairāk; vēlas atbrīvot centru no auto plūsmas
Ilustratīvs foto. (Aivars Ķesteris / f64)

Iedzīvotāji pamanījuši, ka atsevišķās vietās Rīgas centrā, kur agrāk varēja ērti un par velti novietot savu auto, tiek ierīkotas maksas stāvvietas. Rīgas domes Satiksmes departaments (RDSD) apliecina, ka nākotnē maksas stāvvietu skaits tikai palielināsies.

Kā telefonsarunā ar Skaties.lv skaidroja Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola, bezmaksas stāvvietas tiek likvidētas ar domu atbrīvot Rīgas centru no privāto auto plūsmas. Šobrīd galvaspilsētā reģistrēti vairāk nekā 200 000 privātie transporta līdzekļi.

Ahuna-Ozola norādīja, ka, ieviešot maksas stāvvietas, iedzīvotājiem būs jāapdomā, vai tuvāku attālumu veikšanai pilsētā vajag izmantot auto – tā vietā šo distanci var mērot ar kājām, velosipēdu vai sabiedrisko transportu. Viņa apliecināja, ka maksas stāvvietu Rīgas centrā ar katru gadu kļūs vairāk.

Kā informē “Rīgas satiksmes” pārstāve Baiba Bartašēviča, jaunas pašvaldības maksas autostāvvietas Rīgā paredzētas Cēsu ielā (Palīdzības iela/Tallinas iela), Matīsa ielā (Avotu iela/Valmieras iela), Bruņinieku ielā (Avotu iela/Valmieras iela), Krasta ielā (Turgeņeva iela/Jēzusbaznīcas iela), Elijas ielā (Dzirnavu iela/Maskavas iela), Dzirnavu ielā (Maskavas iela/Gogoļa iela), Riepnieku ielā (Puškina iela/Dzirnavu iela), Puškina ielā (Krasta iela/Maskavas iela),  Stabu ielā (Avotu iela/Valmieras iela), Ģertrūdes ielā (Avotu iela/Valmieras iela), Kurbada ielā (Ģertrūdes iela/Satekles iela).

“Rīgas satiksmes” sniegtā informācija liecina, ka 2016. gadā ieņēmumi no pašvaldības maksas autostāvvietām (priekšapmaksa/pēcapmaksa) bija 10,7 miljoni eiro.

TOP komentāri

 • Es
  +9 +8 -1

  Es

  Valmieras iela un citas minētās tiešām ir Rīgas centrs- debīlisms, drīz pat guļamrajonos ieviesīs maksas stāvvietu. Pirms kaut ko tādu darīt- nodrošiniet apsargātas bezmaksas stāvvietas pierīgā un pamatotas izmaksas sabiedriskajam... Šobrīd izskatās ka Rīgā tiek veikts legāls rekets...
 • Katrīna Ķirse
  +8 +7 -1

  Katrīna Ķirse

  Nevis vēlas atbrīvot centru, bet vēlas vairāk nopelnīt uz to cilvēku rēķina, kuri bez auto nevar iztikt. Tie cipari, kas jāmaksā par stāvvietām ir vienkārši kosmoss. Tīrākā naudas izspiešana, cilvēku apzagšana un iedzīvošanās uz citu rēķina.
  Ja reiz tie asinsūcēji grib panākt lai šoferi brauc ar sabiedrisko, tad cenām sabiedriskajā vajadzētu būt krietni zemākām. Tas ir vienīgais veids kā mēģināt iesēdināt autovadītāju trolejbusā. Savādāk neredzu jēgu samaksāt 2€ par transporta biļeti, lai pavizinātos sasmakušā, pārbāztā transportā kopā ar bomžiem.
 • Alena Mm
  +3 +2 -1

  Alena Mm

  Es saprastu ja būtu cenā iekļauta apsardze kura patrulētu pa stāvvietām,novieto auto samaksā naudu finālā apzog,ko tad lai cilvēks dara,ir bijuši tādi gadījumi redzēti no kā tad lai prasa atbildību vismaz novērošanas kameras jau varēja atļauties uzlikt.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl