LVC: Uz valsts autoceļiem samazinājies “melno punktu” skaits

0 Komentāru
LVC: Uz valsts autoceļiem samazinājies “melno punktu” skaits
Foto: LETA

Uzņēmums Latvijas Valsts ceļi (LVC) ir sagatavojis jaunu valsts autoceļu “melno punktu”” karti un, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, punktu skaits ir samazinājies.

Viens no iemesliem “melno punktu” skaita samazinājumam ir LVC veiktie satiksmes drošības uzlabošanas pasākumi, norāda pats uzņēmums. Piemēram, Rīgas apvedceļa Salaspils-Babīte pašā sākumā, kur agrākā bīstamā krustojuma vietā ir rotācijas aplis, vai uzstādītais luksofors pie pagrieziena uz Baložiem uz Bauskas šosejas.

Ievērojami līdzekļi savulaik tika ieguldīti ceļa infrastruktūrā Koknesē – tika uzstādīts apgaismojums, izveidoti gājēju celiņi un izbūvēta Daugavpils šosejai paralēla iela, kā arī ar luksoforu regulējams krustojums. Pateicoties tam, “melnā punkta” Koknesē vairs nav.

Kā pirmais un izteiksmīgākais “melnais punkts” patlaban ir noteikts Ventspils šosejas krustojums ar Jelgavas-Tukuma ceļu. Jau šogad to sāks pārbūvēt par rotācijas apli.

Laika periodā no 2011. līdz 2013. gadam uz valsts ceļiem ir konstatēti 58 “melnie punkti”, savukārt 2009.-2011.gadā uz valsts autoceļiem bija 62 “melnie punkti”, bet 2007. – 2009. gadā – 174.

Kā skaidro LVC, “melnie punkti” ir bīstamākās vietas uz valsts autoceļiem. Par tiem tiek uzskatīta vieta, kur viena kilometra garumā trīs gadu laikā ir notikuši astoņi vai vairāk satiksmes negadījumi vai ir trīs vai vairāk bojā gājušie. Savukārt krustojums uzskatāms par “melno punktu”, ja šie negadījumi notikuši 150 metru rādiusā uz katru pusi.

LVC informē, ka šogad tiks pabeigti tādi drošības uzlabošanas projekti kā gājēju celiņi Līgatnē un Ulbrokā un apgaismojuma ierīkošana pie Baltezera kokaudzētavas uz Tallinas šosejas.

0 Komentāru