Londonieši vēlas apkarot dārgo luksusa auto radīto troksni pilsētā

Pievienot komentāru
Londonieši vēlas apkarot dārgo luksusa auto radīto troksni pilsētā
Foto: AFP / LETA

Skaistas un dārgas sporta automašīnas parasti izraisa garāmgājēju apbrīnu. Taču ir cilvēki, kuriem pret tām ir nopietni iebildumi. Londonas turīgo rajonā, kur skaļās automašīnas jau ir kļuvušas par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu, tās turpmāk plāno aizliegt.

Bagātnieku rajonā Kaitbridžā vietējie varasiestādēm jau vairākkārt sūdzējušies, ka ir automašīnas, kas rada pārāk lielu troksni. Liela daļa šo automobiļu īpašnieku ir no Persijas līča valstīm un ir ļoti turīgi. Viņi pārsvarā ir iecienījuši Lamborghini, Ferrari un Bugatti.

Šīs automašīnas var pārslēgt uz sporta režīmu, kas nozīmē, ka tās var radīt neiedomājami lielu troksni; turklāt, ja šādas automašīnas brauc vairākas pēc kārtas, tad lielākoties skaļajam dzinēja troksnim klāt tiek pievienota arī mūzika.

Vietējā iedzīvotāja, kura ar savu meitu šeit jau dzīvo 20 gadus, skaidro, ka parasti viss sākas ap četriem pa dienu un ilgst līdz četriem rītā. Tādēļ pašsaprotami, ka tie, kuri vēlas vienkārši gulēt vai dzīvot netraucēti, ir ļoti sašutuši.

Problēma ir tik ļoti sakāpināta, ka vietējā padome ir nolēmusi rīkoties. Tā ir ierosinājusi ap slavenā veikala Harrods apkārtni aizliegt automašīnām strauji kāpināt ātrumu, gāzēt, braukt konvojā vai skaļi klausīties mūziku. Jaunos ierobežojumus plānots ieviest septembrī.