Komentāri
Lietoto automašīnu tirgū visvairāk pirktas Opel markas automašīnas
FOTO: LETA

Šā gada pirmajā ceturksnī Latvijā importētas lietotas automašīnas pirktas vairāk nekā pagājušajā gadā šajā pašā laika posmā. Visbūtiskāk pieaudzis pārdoto Opel markas automašīnu skaits. Tās tika pārdotas par 10,8% vairāk nekā pērn janvārī-martā, liecina portāla Latauto.lvdati.

Tiesa, šīs markas automašīnām neizdevās apsteigt vācu Volkswagen automašīnas, kas pirktāko automašīnu virsotnē atrodas jau dažus gadus pēc kārtas.

Populārāko lietoto importēto transportlīdzekļu piecinieks ir nemainīgs jau piecus gadus pēc kārtas. Tajā dominē vācu izcelsmes automašīnas.

Kaut gan šā gada janvārī-martā Volkswagen automašīnas tika pārdotas par 0,2% mazāk nekā pērn šajā pašā laika posmā, tas netraucēja tām aiz muguras atstāt zviedru ražotās Volvo automašīnas, kā arī vēl trīs citas vācu automašīnu markas – Audi, BMW un Opel.

No Opel markas automašīnām, kuras pirmajā šā gada ceturksnī piedzīvojušas vislielāko pārdošanas lēcienu (10,8%), neatpalika zviedru Volvo. Pēdējo pārdošanas rādītāji pieauga par 9,8%. Pieprasītāko lietoto automašīnu pieciniekā tālāk ierindojušās BMW markas automašīnas ar 6,6% pieaugumu un “Audi” automašīnas, kuras pārdotas par 6,3% vairāk nekā pērn tajā pašā laika periodā.

Pēc Latauto.lv datiem, no visām trim Baltijas valstīm vienīgi Latvijā pirmajā šī gada ceturksnī ir pieaudzis lietotu importēto automašīnu skaits. Gan Lietuvā, gan Igaunijā importētu lietotu automašīnu skaits samazinājies.

Salīdzinot pirmo šī gada ceturksni ar šo pašu laika periodu pērn, visvairāk pārdoto lietoto importēto automašīnu modeļu desmitniekā notikušas ievērojamas pārmaiņas.

Volkswagen Golf/Plus/Rabbit modelis, kas pirmajos pagājušā gada mēnešos ieņēma līdera pozīciju, šajā gadā desmitniekā noslīdējis no pirmās uz piekto vietu. Līdera pozīciju ieņēmis Volkswagen Passat modelis, kurš pārdots par 23% vairāk nekā pērn, pavisam 582 gabali.

Vislielāko – par 34,2% – pārdošanas rādītāju pieaugumu pieredzējušas lietotās zviedru Volvo S40/V40/V50 automašīnas. No devītās pirktāko lietoto automašīnu vietas tās pacēlušās uz septīto. Pārdota 361 šī modeļa automašīna.

Visievērojamāko pārdošanas rādītāju samazināšanos piedzīvojušas taupīgā un komfortablā Opel Astra modeļa automašīnas. To pārdošanas rādītāji nokritušies vairāk nekā par trešdaļu – 33,6%. Arī pērn, janvāra-marta mēnešos, tās ieņēma pēdējo – desmito – vietu.

Kā apgalvo Latauto.lv pārdošanas vadītājs Andris Mālnieks, pieprasījums pēc ekonomiskās klases lietotajām automašīnām (gan “Opel Astra”, gan “Volkswagen Golf”) samazinājies tāpēc, ka autovadītājiem aizvien svarīgāks kļūst prestižs un, ja ir tāda iespēja, viņi izvēlas par dažiem gadiem vecākas, taču dārgākas automašīnas. Piemēram, Premium klases automašīnas – Audi A6, BMW 5, Volvo S40/V40/V50 un BMW 3.

Pieprasītāko lietoto automašīnu modeļu desmitnieka pirmo vietu Latvijā, tāpat kā kaimiņvalstī, šī gada sākumā ieņem Volkswagen Passat.

“Kvalitātes un cenas attiecība, ērtība un elegance – tie ir galvenie iemesli, kāpēc Volkswagen Passat ir tik pieprasīts modelis. Tas atbilst vairāku autovadītāju vēlmēm, tāpēc nav brīnums, ka šis modelis dominē populārāko lietoto automašīnu vidū visā pasaulē,” apgalvo Latauto.lv pārdošanas vadītājs.

Dominējošo vācu marku vidū diezgan spēcīgi savas pozīcijas saglabā arī zviedru automašīnas. Pēc automašīnu tirgus eksperta teiktā, zviedru modeļu popularitāti var pamatot ar diviem argumentiem.

“Daļa autovadītāju atsakās no vācu modeļiem dažādu stereotipu dēļ un tāpēc izvēlas skandināvu produkciju. Turklāt Volvo ir automašīnu industrijas drošības vēstnieks, tāpēc autovadītāji, kuriem rūp ne tikai prestižs, bet arī augstākās klases drošība, aizvien biežāk izvēlas zviedru automašīnas,” secina Mālnieks.

Latauto.lv uzsāka savu darbību šajā gadā, un tas jau kļuvis par iecienītāko un pašu apmeklētāko transporta sludinājumu portālu Latvijā. Pēc GemiusTraffic datiem, šā gada aprīlī Latauto.lv portāla unikālo apmeklētāju skaits pārsniedza 256 000. Vairāk nekā 75% no visiem apmeklētājiem bija no Latvijas.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl