Lielbritānijā rada superauto, kurš var attīstīt 1600 km/h (!!!) ātrumu

1 komentārs
Lielbritānijā rada superauto, kurš var attīstīt 1600 km/h (!!!) ātrumu

Lielbritānija uzstādījusi augstu latiņu superauto nozarē. Proti, briti ar jaunizveidotu sporta auto cer pārspēt pasaules ātruma rekordu.

Britu komandas uzstādītie mērķi ir vairāk nekā ambiciozi. Bristolieši cer ar jaunizveidoto auto sasniegt vairāk nekā 1600 kilometrus stundā lielu ātrumu. Tad šī kļūtu par ātrāko automašīnu pasaulē.

Lieki piebilst, ka no tradicionālas automašīnas šī atšķiras visai ievērojami!

Foto: Ātrākais auto pasaulē

Superauto dots arī vārds – Bladhaunds. Tā ir viena no Lielbritānijā iemīļotākajām suņu šķirnēm, taču visai ironiski šķiet reizēm tūļīgo sunīti pielīdzināt cerībās uz pasaules ātruma rekordu esošai automašīnai.

Pagaidām ātrākā mašīna pasaulē braukusi ar 1230-it kilometru stundā lielu ātrumu, un rekords uzstādīts tālajā 1997. gadā. Zīmīgi, ka auto pilots pats stūrēs jauno Bladhaundu un centīsies pārspēt ne tikai pasaules, bet arī pats savu rekordu.

Jaunais superauto pirmo reizi tiks testēts nākamā gada sākumā Kalaharī tuksnesī. Paredzams, ka 135 tūkst. zirgspēku automašīna vienu jūdzi nobrauks vien 3,6 sekundēs. Auto būs 180it reizes jaudīgāks par Pirmās formulas bolīdiem.

Save