Liela daļa autovadītāju atzīst, – daudziem ir nepietiekamas “parkošanās” prasmes

1 komentārs

Izrādās, – daudzi Latvijas autovadītāji atzīst, ka viņu automašīnas novietošanas prasmes nav pietiekamas.

Kaut gan tieši tas ir viens no svarīgākajiem elementiem, ko māca visās autoskolās, arī tiem, kuri jau ieguvuši autovadītāja apliecību, mēdz būt grūti pareizi, ātri un droši novietot savu spēkratu.

Pilsētas centrā, kā arī veikalu autostāvvietās arvien biežāk saskaramies ar situāciju, kad brīvo vietu trūkst, un tukšas paliek vien šaurās un ļoti neērtās stāvvietas. Ik pa laikam šādās situācijās sanāk arī saskrāpēt blakus stāvošo automašīnu. Autovadītāju aptauja liecina, ka tieši “parkošanās” ir viena no populārākajām situācijām, kurās visbiežāk tiek saskādēta paša vai kāda cita mašīna.

Paralēlā auto novietošana ir viena no obligātām figūrām CSDD braukšanas eksāmenā. Tomēr saskaņā ar aptaujas datiem tieši šis “parkošanās” veids autovadītājiem sagādā lielākās grūtības.

Vairāk nekā puse jeb 60% aptaujāto vadītāju savas prasmes šajā jomā uzskata par nepietiekamām. Šim viedoklim piekrīt arī LNT Ziņu uzrunātie šoferi.

Jānis
autovadītājs

Diezgan švaki. Diezgan haotiski – katrs liek, kā grib. Es pats vienmēr mēģinu solīdi. Ir reizes, kad normāli “saparkotas” mašīnas, bet ir reizes, kad diezgan lielā bardakā.

Alla
autovadītāja

Gadās, ka ļoti labi novieto auto. Taču dažreiz vīrieši liek savas mašīnas šķībi un uzskata, ka tā arī vajag. Savukārt sievietes, viņām veltītās paaugstinātās uzmanības dēļ, liek mašīnas pēc iespējas pareizāk.

Ik gadu gandrīz piektdaļa no visiem KASKO apdrošināšanas atlīdzību pieteikumiem tiek saņemti no šoferiem, kuru mašīna “traumēta”, to novietojot stāvēšanai vai izbraucot no stāvvietas.

Ivars Vismanis
ERGO Atlīdzību regulēšanas departamenta direktors

Ja mēs ar autostāvvietu saprotam jebkuru vietu, kur transportlīdzeklis tiek novietot stāvēšanai – lielveikali, pie dažādām organizācijām, iestādēm vai tik pat labi “parkošanās” vietas laukumos pie pasākumiem vai ielas malā, tad no visiem transportlīdzekļu negadījumiem, tas aizņem 10 līdz 15% gadā.

Lai atsvaidzinātu Latvijas autovadītāju “parkošanās” prasmes, pērn tika izveidota īpaša “Parkošanās skola” jeb “Parkoskola”, kur bezmaksas katrs var atcerēties par galveniem automašīnas novietošanas principiem. Drošās braukšanas skolas vadītājs Jānis Vanks norāda, ka kaut gan rinda uz 30 minūšu ilgstošām nodarbībām ir gara, šo iespēju izmanto gan jaunie, gan arī pieredzējušie autovadītāji.

Apdrošinātāji norāda arī uz kādu pozitīvu tendenci – autovadītāji kļuvuši pieklājīgāki, ja ir gadījies saskrāpēt kāda cita automašīnu. Arvien biežāk uz spēkratu logiem var pamanīt šādas zīmītes ar vainīgās puses kontaktinformāciju.

TOP komentāri

  • Es
    0 0 0

    Es

    Es arī lieku pa divām vietām, tikai viena iemesla pēc- ja trīs mēnešu laikā man mašīnai visi sāni ir nodauzīti ir debilu cilvēku durvju atvēršanas mākslu. Man piecgadīgs dēls pat saprot ka durvis jāatver uzmanīgi lai neatduras bet blakusesošo auto, bet ļoti liela daļa pieaugušo to nesaprot, bieži vien pat sēžot auto, bez emocijām kāds atvelk ar durvīm ka bukte pat paliek..

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl