2 komentāri

Kopš pagājušā gada Latvijas Valsts policija saņem tūkstošiem pieprasījumu par mūsu valsts iedzīvotājiem, kas pārkāpuši ceļu satiksmes noteikumus ārzemēs. Visvairāk – ap 6000 pieprasījumu – nāk no Lietuvas likumsargiem.

Otrajā vietā izvietojusies Vācija, tad Austrija, Polija, Ungārija un Zviedrija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Piemēram, Valmieras žurnālists Guntis Vīksna pagājušajā gadā saņēmis pa pastu sastrēguma nodokļa kvīti par iebraukšanu Stokholmas centrā.

“Tika saņemts paziņojums, ka esam fiksēti tajā vietā – tas ir tā saucamais sastrēguma nodoklis. Sods bija nedaudz lielāks par diviem eiro. Jāņem vērā, ka, iebraucot Zviedrijā – neviens neinformē ka tāda lieta ir,” Vīksna dalās savā pieredzē.

Savukārt, laikus nesaņemta vai arī nenomaksāta soda kvīts nozīmē, ka ir jāmaksā arī procenti, kas ir atkarīgi no valsts, kurā ceļa noteikumi tika pārkāpti.

Valsts policijā skaidro, ka daudzās Eiropas valstis jau izmanto parād-piedzinēju kompāniju pakalpojumus, lai atgūtu nesamaksātus sodus. Latvijā pagaidām šāda pieeja netiek izmantota.

Ceļu satiksmes drošības inspekcija administrē vietējo šoferu un reģistrēto automobiļu datubāzi. Iekšlietu ministrijas padotībā esošais Informācijas centrs veic šis datu bāzes integrāciju vienotā Eiropas savienības sistēmā Jukaris. Pašlaik šajā sistēmā jau ir ietverti simtiem tūkstošu autovadītāju no 21 valsts.

Trijos mēnešos kopš Latvija ir pievienojusies vienotai Eiropas ceļu satiksmes dalībnieku sistēmai Jukaris – ārzemniekiem jau ir izsūtīti 1600 protokoli par ātrumu pārsniegšanu Latvijas teritorijā. Valsts policijā ir patīkami pārsteigti ka lielākoties 60% gadījumos šie sodi ir arī apmaksāti. Tomēr tajā pašā laikā Valsts policijas satiksmes uzraudzības birojā norāda, ka gluži visus ar radariem fiksētos ārvalstu likumpārkāpējus sodīt neizdodas.

Foto:

Skaties video!

TOP komentāri

 • OMG
  +1 +1 0

  OMG

  Latvijas likumdošana aizliedz soda piedzīšanu nodot piedzinēju kantoriem, kā arī soda piedziņas administratīvie izdevumi nevar būt lielāki par soda naudu.
 • Bez komentariem
  +1 +1 0

  Bez komentariem

  cik var dirst par sito ka ir kopeja datu baze,un par tiem sodiem it ipasi!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl