2 komentāri
Līdz ar velojoslu ieviešanu Krišjāņa Barona ielā ātrumu ierobežos līdz 30 km/h
FOTO: LETA

Līdz ar pavasari tuvojas arī jauna velosezona, un aktuāls ir jautājums – vai Rīga kļūs velobraucējiem vēl draudzīgāka vai tomēr paklausīs autobraucēju lūgumiem brauktuves uz velojoslu rēķina vairs nesašaurināt? Sāpīgs izrādījies Elizabetes ielas piemērs, kurā sastrēgumi novērojami jebkurā dienas laikā. Taču Satiksmes departaments sola, ka jaunas velojoslas šosezon būs.

Ir pagājuši aptuveni 10 mēneši, kopš Elizabetes ielā tika uzzīmēta velojosla, un tieši tik ilgi šeit novērojami sastrēgumi. Viena josla uz Valdemāra ielas griežas pa labi, otra – taisni un pa kreisi. Bet dažs labs riteņbraucējs tik un tā labāk izvēlas ietvi nekā veloceliņu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rīgas domes Satiksmes departaments bija lūdzis CSDD veikt velojoslu auditu. Secinājums – sastrēgumi ir lieli, tāpēc vismaz tur, kur ietves ir platas vai tuvumā atrodas parki, riteņbraucējus vajadzētu pārcelt prom no brauktuvēm. Satiksmes departaments par auditu pateicas, bet ieteikumu negrasās likt lietā.

Tiesa, velosatiksme jau tagad ir atļauta uz vairāku ielu ietvēm, taču tad tos sauc par veloceliņiem. Rīgas dome ietiepīgi cenšas izbūvēt velojoslu tīklu. Tātad – brauktuvju zonā. Tāpēc esot jābūt pacietīgiem.

TOP komentāri

 • bomis
  0 0 0

  bomis

  neticu, ka no darboņu bara neviens nav bijis Kopenhāgenā, un redzējis, cik, kādas un cik platas tur ir velojoslas!
  un tur ar ričukiem brauc 100x vairāk cilvēku, kuri tos ričukus novieto daudzstāvu stāvvietās, nevis pie sarūsējušiem stabiem...
  departaments...nosaukums vien.
 • bomis
  0 0 0

  bomis

  tādā gadījumā negribu nevienu drillētāju uz ietves pat redzēt, kur nu vēl just...
  nez vai tas tehniski spriest nespējīgais departaments spēj to nodrošināt? atbilde - nē, šis departaments spēj izveidot TIKAI KAUT KO TIZLU!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl