Līdz ar valsts finansiālu atbalstu elektromobiļu iegādei, Latvijā sākusies jauna auto ēra

0 Komentāru
Līdz ar valsts finansiālu atbalstu elektromobiļu iegādei, Latvijā sākusies jauna auto ēra
Foto: EPA/LETA

Kopš pērnā gada, kad valsts sākusi līdzfinansēt elektromobiļu iegādi, var droši teikt, ka Latvijā sākusies jauna transportlīdzekļu ēra. Pagājušajā gadā elektromobiļu lietotāju skaits palielinājies vairāk nekā 30 reizes.

Dāsnais valsts atbalsts daudzus stimulēja pamēģināt šo dārgo tehnoloģiju. Piemēram, Rīgas Zoodārzā šis elektromobilis tiek izmantots jau divus gadus. Auto iegādi galvenā dārzniece, kura parasti ar to pārvietojas, nenožēlo. ”Ar elektromobili var nobraukt 47 km, ar to pietiek divām dienām, bet pēc tam pa nakti auto uzlādējam,” stāsta Ilona Eistreiķe, Rīgas Zooloģiskā dārza galvenā dārzniece.

Tāpat arī Rīgas pašvaldības aģentūra Rīgas gaisma par to, ka Latvijā ir pārāk maz uzlādēšanas staciju, nepārdzīvo, jo uzlādē savus 14 elektromobīļus garāžā pa nakti. Visas aģentūras automašīnas iegādātas pirms diviem mēnešiem ar 85% valsts līdzfinansējumu.

Viena šāda Volkwagen Up automobiļa cena ir 25 tūkstoši eiro. Savukārt viena uzlāde maksā aptuveni četrus eiro. Sanāk, ka tas ir vismaz divas reizes lētāk nekā braukt ar benzīna dzinēja automašīnu, stāsta uzņēmuma tehniskais direktors.

Pašreiz vienīgais no mīnusiem braucot ar elektromobili ir ātrās uzlādēšanas punktu trūkums Latvijā, taču tuvākajā nākotnē to skaitu plāno būtiski palielināt. Šobrīd šādas stacijas ir arī Gulbenē, Siguldā, Ogrē. Atbalstot elektromobilitātes attīstību, trijos gados Latvijā tam paredzēts tērēt 30 miljonus eiro. Pirmajā gadā tam tika atvēlēti pieci miljoni.

Skaties video!

0 Komentāru