Komentāri
Līdz ar skolēnu brīvdienu beigām, aicina pievērst īpašu uzmanību drošībai
FOTO: LETA

Septembra sākumā, kad vairākums skolēnu pēc vasaras brīvdienām atgriežas pilsētā, Drošas Braukšanas Skola (DBS) un SEB līzings aicina visus autovadītājus būt īpaši vērīgiem un parūpēties par skolēnu drošību uz ceļa, savukārt bērnu vecākus — ievērot drošības pasākumus automašīnās.

 SEB līzings un DBS jau vairākus gadus īsteno kampaņu ”Par drošu un laipnu satiksmi”, kuras mērķis ir vērst uzmanību uz tiem satiksmes uzlabojumiem, ko var veikt autovadītāji paši. Šogad akcijas ietvaros tika izdota brošūra, kurā apkopoti 10 bīstamākie ieradumi pie stūres, taču sākoties jaunajai mācību sezonai, īpaši vēršam uzmanību uz bērnu drošību, autovadītāju pieklājību un piesardzību.

”Skolas gaitu sākums ir atbildīgs laiks gan bērniem, gan pieaugušajiem – skolās no bērniem tiek sagaidīta zinātkāre un kārtīga uzvedība, bet no autovadītājiem – uzmanība un nosvērta rīcība uz ceļa. Ātruma samazināšana uz ceļiem ir pavisam vienkāršs līdzeklis, lai sekmētu bērnu atgriešanos pilsētas ritmā pēc vasaras brīvdienām. Tā kā bērni tagad apmeklēs gan skolu, gan ārpusskolas nodarbības, tad šī rīcība ir  attiecināma ne tikai uz ielām tiešā skolu tuvumā, bet auto satiksmē kopumā, lai bērni justos droši,” uzsver Nellija Kočanova, SEB līzinga valdes priekšsēdētāja.

DBS atgādina, ka 1. septembrī ceļu satiksmes plūsma būs intensīvāka nekā parasti, tāpēc autovadītājiem jārēķinās gan ar ilgāku laika patēriņu ceļā, gan laikus jāsaplāno savs maršruts.

Autovadītāji pilsētu robežās tiek aicināti pārvietoties ar ātrumu, kas ir pat nedaudz mazāks par atļauto — 50 km/h, lai mazinātu risku iekļūt satiksmes negadījumā skolu, bērnudārzu un citu bērnu pulcēšanās vietu tuvumā un pilsētvidē.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl