Līdz ar silto laiku atgriežas ātrumpārkāpēju sērga! Šoferi steidz piedāvāt kukuļus

Komentāri
Līdz ar silto laiku atgriežas ātrumpārkāpēju sērga! Šoferi steidz piedāvāt kukuļus
LETA

Brīvdienās Rīgas reģionā par ātruma pārsniegšanu aizturēti trīs autovadītāji-kukuļdevēji, informē Valsts policijas pārstāvji.

Piemēram, vakar, 24. aprīlī, pulksten 15.41 Stopiņu novadā uz Rīgas apvedceļa, Baltezers – Saulkalne, Ceļu policisti apturēja automašīnu Scania, kuras vadītājs pie atļautajiem 80 kilometriem stundā brauca ar 90 kilometriem stundā. Automašīnas šoferis, 1964. gadā dzimis vīrietis, lai izvairītos no soda, policistam deva 10 eiro kukuli.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt, sestdien, 23. aprīlī, pulksten 15.49 Rīgā, Viestura prospektā par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu Ceļu policisti apturēja automašīnu Honda. Automašīnas vadītājs pie atļautajiem 70 kilometriem stundā brauca ar 103 kilometriem stundā. Lai izvairītos no administratīvā soda, 1957. gadā dzimušais automašīnas vadītājs policistam deva 20 eiro kukuli.

Tās pašas dienas vakarā pulksten 21.09 Rīgā, Mūkusalas ielā, Ceļu policisti par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu apturēja vēl kādu ātrumpārkāpēju. Automašīnas Audi vadītājs pie atļautajiem 50 kilometriem stundā brauca ar 91 kilometru stundā. 1986. gadā dzimušais automašīnas vadītājs, lai izvairītos no administratīvā soda, policistam deva 40 eiro kukuli.

Par visiem trim gadījumiem policijā sākti kriminālprocesi par kukuļdošanu.

Šogad Rīgas reģionā fiksēti 15 gadījumi, kad pret autovadītāju sākts kriminālprocess par kukuļa došanu ceļu policistam.

Atgādinām, ka arī turpmāk cīņā ar korupciju uz ceļa pievērsīsim pastiprinātu uzmanību ne tikai policistiem, kas ņem kukuļus, bet arī autovadītājiem, kas dod kukuļus. Kukuļu došana saskaņā ar Krimināllikumu ir sodāma pēc 323. panta, kurā par šādu noziedzīgu nodarījumu paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods.

Lasi vēl