Līdz 2020. gadam plānots izveidot veloceļu no Norvēģijas līdz Turcijas robežai

Komentāri

Līdz 2020.gadam plānots izveidot Velosipēdu ceļu no Norvēģijas līdz Turcijas robežai, kas vīsies cauri visai Eiropai. Ar šo maršrutu simboliski plānots iezīmēt robežu, ar kuru Aukstā kara gados Eiropa bija sadalīta. Projektā, kura nosaukums ir Eiro velo 13 – Dzelzs priekškars iesaistījusies arī Latvija, tomēr finansējuma trūkuma dēļ, tā īstenošana mūsu valstī noris gausi.

 

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ideja par velosipēdu ceļu Dzelzs priekškara maršrutā radās Eiropas Parlamenta deputātam Mihaelam Krāmeram. Viņu savulaik ļoti spēcīgi iespaidojusi – Berlīnes mūra krišana, arī Baltijas ceļš un tam sekojošā Austrumeiropas valstu neatkarības iegūšana, un viņš apņēmies apvienot valstu infrastruktūras tā, lai visai Eiropai cauri varētu izbraukt un apskatīt arī ar velosipēdu. Šonedēļ viņš viesojas Latvijā, pārrunājot projekta attīstības gaitu mūsu valstī.

Latvija projektā iesaistījusies kopš 2009. gada. Maršruta izveidē līdz šim ieguldīti 4 miljoni eiro, tostarp izstrādāti tehniskie projekti gandrīz pusei no Latvijas maršruta posmiem.

 

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

No valsts puses finansiāla atbalsta projektam, gan nav, tomēr piesaistot Eiropas naudu, jau izstrādātos projektus varētu pabeigt nepilnu 3 gadu laikā.

 

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Plānots, ka Dzelzs priekškara velosipēdu maršruts būs 10 000 kilometru garš un šķērsos 20 valstis. Latvijas posms 580 kilometru garumā stiepsies gar jūru.

Lasi vēl