Komentāri

Līdz 2020.gadam plānots izveidot Velosipēdu ceļu no Norvēģijas līdz Turcijas robežai, kas vīsies cauri visai Eiropai. Ar šo maršrutu simboliski plānots iezīmēt robežu, ar kuru Aukstā kara gados Eiropa bija sadalīta. Projektā, kura nosaukums ir Eiro velo 13 – Dzelzs priekškars iesaistījusies arī Latvija, tomēr finansējuma trūkuma dēļ, tā īstenošana mūsu valstī noris gausi.

 

Ideja par velosipēdu ceļu Dzelzs priekškara maršrutā radās Eiropas Parlamenta deputātam Mihaelam Krāmeram. Viņu savulaik ļoti spēcīgi iespaidojusi – Berlīnes mūra krišana, arī Baltijas ceļš un tam sekojošā Austrumeiropas valstu neatkarības iegūšana, un viņš apņēmies apvienot valstu infrastruktūras tā, lai visai Eiropai cauri varētu izbraukt un apskatīt arī ar velosipēdu. Šonedēļ viņš viesojas Latvijā, pārrunājot projekta attīstības gaitu mūsu valstī.

Latvija projektā iesaistījusies kopš 2009. gada. Maršruta izveidē līdz šim ieguldīti 4 miljoni eiro, tostarp izstrādāti tehniskie projekti gandrīz pusei no Latvijas maršruta posmiem.

 

No valsts puses finansiāla atbalsta projektam, gan nav, tomēr piesaistot Eiropas naudu, jau izstrādātos projektus varētu pabeigt nepilnu 3 gadu laikā.

 

Plānots, ka Dzelzs priekškara velosipēdu maršruts būs 10 000 kilometru garš un šķērsos 20 valstis. Latvijas posms 580 kilometru garumā stiepsies gar jūru.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl