Lidojoši automobiļi ir realitāte

0 Komentāru
Lidojoši automobiļi ir realitāte
Foto: publicitātes foto

Lai gan sapnis par lidojošu automašīnu ir tikpat sens kā pati automašīna, ar tā īstenošanu līdz šim veicies vāji. Ženēvas motoršovā debitē pāris lidmodeļu, no kuriem vienu jau nākamgad varēs nopirkt. Tas ir Nīderlandes kompānijas “PAL-V” trīsriteņu autohelikopters “Liberty”.

Holandieši apgalvo, ka pēc daudzus gadus ilgušas izstrādes un testiem saņemtas visas nepieciešamās atļaujas un sertifikāti, tāpēc sākot ar nākamo gadu “Liberty” varēs piegādāt klientiem. Tuvplānā konstatējama augstas montāžas kvalitāte un detaļas, kas vismaz vizuāli liecina pat pārdomātu, pabeigtu un, galvenais drošu konstrukciju. Tiesa gan, prieks nebūs lēts. “PAL-V Liberty” maksās ap pusmiljonu eiro, un pavisam tiks uzbūvēti 90 autohelikopteru.

Braukšanai pa ceļu aparāts apgādāts ar 100 ZS dzinēju, savukārt rotoram pietiks ar otru, 200 ZS motoru. Savukārt jau pagājušajā gadā debitējušais dizaina firmas “ItalDesign” lidojošā auto prototips šogad sasniedzis jaunu attīstības fāzi, jo projektā bez Airbus nu iesaistījies (vai drīzāk jau nu iesaistīts) “Audi”. Atgādināsim, ka “Italdesign Pop.UpNext” koncepcija paredz pilnībā autonomu kapsulu, kas savienota ar gigantisku, atvienojamu dronu.

0 Komentāru