Komentāri
Lems, vai turpināt izstrādāt likuma grozījumus par auto tehnisko apskati reizi divos gados
FOTO: LETA

Priekšlikums automašīnu tehnisko apskati veikt nevis reizi gadā, bet retāk turpina savu virzību Saeimā. Šodien tiks lemts, vai Tautsaimniecības komisijai uzdot izvērtēt un izstrādāt attiecīgus grozījumus likumos. Komisijai šim darbam tiks dots pusgads – līdz 1. jūlijam.

Kolektīvo iesniegumu par apskates veikšanu reizi divos gados parakstījuši vairāk nekā desmit tūkstoši pilsoņu. Iniciatīvas autori norāda, ka tas auto īpašniekiem ļautu ietaupīt naudu un laiku, un atsaucas uz līdzīgu pieredzi citās valstīs, piemēram, Lietuvā un Igaunijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pret priekšlikumu ir Ceļu satiksmes un drošības direkcija. Tā norāda, ka Latvijas autoparks ir kritiskā stāvoklī un izmaiņu dēļ situācija varētu vēl pasliktināties. Latvijā autoparks ir teju vecākais Eiropā, turklāt ar pirmo reizi tehnisko apskati nespējot iziet 45% auto.

Dienā vidēji 13 automašīnām tehniskās apskates laikā tiek aizliegta turpmākā dalība satiksmē.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl