1 komentārs

Ko gribu, to arī karinu! Daļa autovadītāju uz sava spēkrata priekšējā stikla izvieto pārāk lielus priekšmetus – talismanus un citas mīļlietiņas. Tas var pamatīgi samazināt redzamību un uz ceļa var radīt bīstamas situācijas – tā uzskata auto eksperti.

Ne tikai amuletiem, spoguļu bumbām un citiem spīdekļiem autovadītāji dod priekšroku uz auto priekšējā stikla. Viņi liek arī diezgan palielas plīša rotaļlietas.

Ekrānuzņēmumi

Atšķirīgs viedoklis ir auto ekspertiem. Valsts tiesu ekspertīžu biroja vecākais tiesu eksperts Oskars Irbītis uzskata, ka šo priekšmetu dēļ var nepamanīt ne tikai suņus, kaķus.

Viņaprāt, sekas šiem priekšmetiem uz spēkrata priekšējā paneļa mēdz būt ļoti traģiskas, jo šoferim samazinās redzamība. Pēc Irbīša domām, priekšējam stiklam jābūt maksimāli brīvam, nekas lieks uz tā nevar atrasties.

Oskars Irbītis, Valsts tiesu ekspertīžu biroja vecākais tiesu eksperts

Lai redzam vairāk uz sāniem, lai pārredzam tās vietas, kur potenciāli var būt gājējs, velosipēdists. Daži liek svētbildes uz paneļa, bieži vien tās tiek izvietotas virs drošības spilveniem. Tur, kur viņiem jāatveras, tad ir bijuši vairāki gadījumi, ka ir lielāks traumatisms, jo nostrādā pretēji.

Priekšējā logā tomēr nevajadzētu atrasties pat nelieliem kustīgiem objektiem, uzskata eksperti, jo autovadītājs uzreiz nevar pamanīt, kas uz ceļa notiek aiz šā priekšmeta. Piemēram, veicot tehnisko apskati, automašīnas priekšējie stikli un priekšējais sānu stikls pilnībā jāatbrīvo no visa liekā. Tomēr nereti uz tehnisko apskati, pārsvarā kravas automašīnu vadītāji, ierodas ar vairākiem priekšmetiem uz tām.

Daudzās Eiropas valstīs ir diezgan stingra likumdošana attiecībā uz šiem jautājumiem. Latvijā arī tas tiek uzsvērts SATIKSMES noteikumos, bet par to ceļu policisti tomēr nesoda. Kaut gan piekrīt, ka to var pielīdzināt runāšanai pa telefonu vai ēšanai, atrodoties pie stūres.

Tā kā šis ir katra autovadītāja atbildība. No psiholoģijas viedokļa šo priekšmetu vadāšanu var uzskatīt par māņticību, taču Latvijas autovadītājus šajā ziņā pat nevar salīdzināt ar Indijas šoferiem. Viņu auto, kā ir redzams šajā video, izskatās daudz iespaidīgāk, un mums vēl ir kur tiekties.

TOP komentāri

  • Eduards Edžus
    0 0 0

    Eduards Edžus

    Taisnība jau ir... es arī pirms kāda laika noravēju telefona turētāju no paneļa un kopš stikla maiņas neesmu pielicis arī salona spoguli atpakaļ (servisā čaļi nepaspēja pielikt). Redzamība ir krietni labāka bez tiem krāmiem. Starp citu- salona spogulis mēdz labi apžilbināt, ja no mugurpuses tuvojas auto ar ieslēgtu tālo gaismu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl