Komentāri
Latvijas švakais ceļu segums: Trīs gadus vecs auto Latvijā mēdz būt tādā stāvoklī kā 10 gadus vecs auto no Vācijas
LETA

Švakais ceļu segums un bedres, pa kurām Latvijas iedzīvotājiem nākas braukt ikdienā, nenozīmē tikai to, ka autovadītājs var sabojāt riepu vai amortizatorus. Dabūjot triecienu, to saņem visa automašīnas ritošā daļa, kā arī visa virsbūve. Pat ja trieciena sekas uzreiz nav redzamas, ilgtermiņā tas nozīmē biežākus automašīnas remontus un ātrāku bojāšanos, portālam Skaties.lv pauda auto eksperts Uģis Vītols.

“Bez riteņiem bedres bojā arī visu automašīnas virsbūvi – tā faktiski sāk locīties, tiek bojāta ritošā daļa. Turklāt, jo automašīnai ir zemāka profila riepas, jo lielāks risks ir automašīnas bojājumiem sliktā ceļa seguma dēļ,” sacīja Vītols, akcentējot, ka sliktais segums nenozīmē vien acīmredzamas un lielas bedres, bet arī nelīdzenumus asfalta salaiduma vietās u.tml.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Ilgstošā laika periodā, braucot pa bedrēm, stingrība mazinās amortizatoros, šarmīros, sailentblokos. Faktiski visiem bojājumiem ir redzamā un neredzamā daļa. Piemēram, Vācijā un citur Eiropā, kur ir labāks ceļu segums, desmit gadus veca automašīnas virsbūves un ritošās daļas stāvoklis var būt tādā pašā līmenī kā Latvijā trīs gadus vecam spēkratam, kas diendienā brauc pa slikta stāvokļa ceļu,” saka eksperts.

Pēc Vītola domām, sliktā stāvoklī Latvijā nav tikai ceļi kaut kur nomalēs. “Rīga ir šausmīgā stāvoklī. Ar modernu auto un zema profila riepām dažkārt ir ļoti grūti izbraukt,” saka eksperts.

Viņš piebilst, ka Latvijā ir bijuši gadījumi, kad šoferis kompensāciju par sabojātu auto piedzen no ceļu uzturētājiem. Tieši ceļu uzturētājiem jārūpējas par to, lai ceļi būtu pienācīgā stāvoklī. Savukārt sabojāta auto remonts atkarībā no bojājuma, automašīnas markas un izlaiduma gada var svārstīties no dažiem desmitiem eiro līdz pat tūkstoš eiro.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl