Komentāri
Latvijas švakais ceļu segums: Trīs gadus vecs auto Latvijā mēdz būt tādā stāvoklī kā 10 gadus vecs auto no Vācijas
LETA

Švakais ceļu segums un bedres, pa kurām Latvijas iedzīvotājiem nākas braukt ikdienā, nenozīmē tikai to, ka autovadītājs var sabojāt riepu vai amortizatorus. Dabūjot triecienu, to saņem visa automašīnas ritošā daļa, kā arī visa virsbūve. Pat ja trieciena sekas uzreiz nav redzamas, ilgtermiņā tas nozīmē biežākus automašīnas remontus un ātrāku bojāšanos, portālam Skaties.lv pauda auto eksperts Uģis Vītols.

“Bez riteņiem bedres bojā arī visu automašīnas virsbūvi – tā faktiski sāk locīties, tiek bojāta ritošā daļa. Turklāt, jo automašīnai ir zemāka profila riepas, jo lielāks risks ir automašīnas bojājumiem sliktā ceļa seguma dēļ,” sacīja Vītols, akcentējot, ka sliktais segums nenozīmē vien acīmredzamas un lielas bedres, bet arī nelīdzenumus asfalta salaiduma vietās u.tml.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Ilgstošā laika periodā, braucot pa bedrēm, stingrība mazinās amortizatoros, šarmīros, sailentblokos. Faktiski visiem bojājumiem ir redzamā un neredzamā daļa. Piemēram, Vācijā un citur Eiropā, kur ir labāks ceļu segums, desmit gadus veca automašīnas virsbūves un ritošās daļas stāvoklis var būt tādā pašā līmenī kā Latvijā trīs gadus vecam spēkratam, kas diendienā brauc pa slikta stāvokļa ceļu,” saka eksperts.

Pēc Vītola domām, sliktā stāvoklī Latvijā nav tikai ceļi kaut kur nomalēs. “Rīga ir šausmīgā stāvoklī. Ar modernu auto un zema profila riepām dažkārt ir ļoti grūti izbraukt,” saka eksperts.

Viņš piebilst, ka Latvijā ir bijuši gadījumi, kad šoferis kompensāciju par sabojātu auto piedzen no ceļu uzturētājiem. Tieši ceļu uzturētājiem jārūpējas par to, lai ceļi būtu pienācīgā stāvoklī. Savukārt sabojāta auto remonts atkarībā no bojājuma, automašīnas markas un izlaiduma gada var svārstīties no dažiem desmitiem eiro līdz pat tūkstoš eiro.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl