“Latvijas Pasts” arvien vairāk sūtījumu piegādās ar elektromopēdiem

2 komentāri
“Latvijas Pasts” arvien vairāk sūtījumu piegādās ar elektromopēdiem

Izrādās, ka Latvijas pastnieku ekipējumā turpmāk būs elektromotorolleri – tā pēc teju divu vasaru rolleru izmantošanas testiem ir nolēmusi “Latvijas Pasta” vadība. Tie ļauj pastniekiem krietni ātrāk un ekonomiskāk piegādāt sūtījumus, tāpēc turpmāk pastniekus uz motorolleriem redzēsim arvien biežāk.

No Stendes pasta nodaļas nāk ārā pastniece Rita Trusova. Viņa kastē ir ielikusi sūtījumus, kas jāpiegādā apkārtnes iedzīvotājiem. Sūtījumus Rita jau vairākus mēnešus liek elektroskūtera ietilpīgajā kravas kastē. Ar pasta rolleru pastniecei jāapbraukā visai daudz adresātu.

Stende ir viena pirmajām pilsētām Latvijā, kur sūtījumi tiek piegādāti ar elektroskūteri. Rita rollera braukšanas tiesības ieguva šajā vasarā un norāda, ka pirmajā laikā braukšana bijusi satraucoša. Taču tagad pēc vairākiem mēnešiem braukšana veicas pavisam labi.

“Sākumā braukt bija bail pa grants ceļiem, mums ir lauku ceļi arī. Ļoti grūti bija iesākt. Es esmu jau pieradusi, nu jau kāds trešais mēnesis,” teic pastniece.

“Agrāk bija trīs pastnieki, kas brauca ar velosipēdiem, tagad to visu dara viens pats pastnieks, liela slodze, tiešām ir ko darīt.” Stendes pasta nodaļas vadītāja Solvita Skudra norāda, ka rollera izmantošana būtiski uzlabo darba ātrumu. Pastniekam jāpagūst apbraukāt ne tikai Stendi, bet arī apkārtnes pagastus.

“Pastniekam vēl ir lauku teritorijas, tas ir Lībagu pagasts, Birzmaļi un Ģibuļu pagasts, aiz sliedēm vēl ir Ratnieki. Tālu jārauc, kopā pastniekam ir 30 kilometru,” norāda “Latvijas Pasta” Stendes nodaļas vadītāja.

Ritas jaunā, klusā motorollera skaņu jau iepazinuši arī Stendes suņi, kuri pastnieci skaļi sveicina. Pēc vairāku mēnešu braukšanas ar motorolleru pastniece secina, ka tas vismaz vasarā ir labākais veids, kā piegādāt sūtījumus: “Ar motorolleru ērtāk, ielas vieglāk izbraukāt. Vieglāk var piebraukt, tev nav jākāpj ārā, pat pie pastkastītes piebraukt.”

Kopumā šovasar pastnieki izmantoja 11 motorollerus, deviņi no tiem ir elektroskūteri. Aukstajā laikā diemžēl pastniekiem būs jābrauc ar automašīnām. Taču jau nākamajā vasarā rolleri būs atpakaļ un pasts plāno to skaitu pamazām palielināt.

2 komentāri