Latvijas OCTA polises cenas varētu izlīdzināties ar Lietuvu un Igauniju, kur tās ir par trešdaļu dārgākas

4 komentāri

Neiepriecinošas ziņas autovadītājiem – OCTA polišu cenas turpinās palielināties.

Obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas polises, kuru cenu kāpums šogad jau šokējis daudzus autovadītājus, turpinās palielināties arī nākamgad. Spiediens uz cenām saglabājas vismaz no divām pusēm – medicīnas pakalpojumu sadārdzināšanās, kas ietekmē izmaksu līmeni cietušai personai, kā arī izmaksas autoservisos.

Autovadītāji arvien biežāk izvēlas apskādētos auto labot servisos, nevis saņemt kompensācijas skaidrā naudā, kas ir par aptuveni trešdaļu mazākas.

“Spiediens uz OCTA cenām paliks, protams, glābiņš ir konkurence, kas cenas daudz maz izlīdzinās. Un es domāju, ka lēcienveidīgiem notikumiem gan nevajadzētu notikt. Mums pusgada laikā vidējā cena kāpusi no 65 uz 75 eiro gada polisei. Salīdzinot ar kaimiņiem lietuviešiem, igauņiem, viņiem tā pati gada polise maksā 105–110 eiro, nu principā, ja ekonomika paliek baltāka un viss notiek pareizāk, mums tām cenām pamazām vajadzētu tuvoties Lietuvas un Igaunijas cenām,” skaidro Latvijas apdrošinātāju asociācijas vadītājs Jānis Abašins.

Tomēr, cik ilgā laikā OCTA cenas tādējādi varētu palielināties par 30%, apdrošināšanas eksperts nemācēja teikt.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl