Latvijas iedzīvotāji aizvien biežāk sākuši iegādāties jaunas automašīnas

1 komentārs

Jaunas vieglās automašīnas Latvijas iedzīvotāji sāk iegādāties arvien biežāk. Šogad jauno automobiļu kļuvis par 15% vairāk un tieši uz privātpersonu rēķina.

Vidēji mēnesī mūsu valstī iegādājas 1600 automašīnu. Autotirgotāji paredz, ka gada beigās šis skaits pietuvosies 20 000. Un tas būs par 700 vairāk nekā pērn. Par 15% vairāk nekā pagājušajā gadā par labu jaunam automobilim savu izvēli izdara tieši privātpersonas. 69% no viņām auto nopērk līzingā. Pirms tam vairākus gadus pēc kārtas šis skaits nepārsniedza 50%.

Kaspars Sausais
“Swedbank” auto finansēšanas atbalsta jomas vadītājs

Mēs redzam, ka klientu interese pastāvīgi aug. Aizvien ienākumi uzlabojas. Ja ir 1000 eiro ienākumi, līdz 300 eiro klients atļaujas nolikt kredītmaksājumiem, – dažādām vēlmēm.

Vidējās jeb tautas klases auto cena svārstās no 20 000 līdz 30 000 eiro. Pirktāko auto modeļu topa augšgalā ir “Nissan Qashqai”, “Volkswagen Tiguan” un “Kia Sportage”. Visbiežāk cilvēki iegādājas vidējas vai mazas klases apvidus automašīnas ar lielāku caurgājamību.

Andris Kulbergs
Pilnvaroto autotirgotāju asociācijas prezidents

Pirmkārt, tas savā veidā statusa jautājums. Tās ir ērtības. Vecākā gadagājuma cilvēkiem daudz vieglāka iekāpšana, izkāpšana. Mūsu ceļi ir primāri izvēles kritērijiem.

“Premium” klases jaunu vieglo auto tirgus piedzīvo stagnāciju, – vidēji šīs klases automobilis maksā 70 000 eiro. Dārgās mašīnas pērk maz. Vienīgais izņēmums – šogad gandrīz uz pusi vairāk nekā pērn iegādājas “Mercedes” markas automašīnas. Arī šeit cilvēki dod priekšroku džipiem.

Ilze Zoltnere
SIA “Domenikss” Mazumtirdzniecības direktore

Tas nav saistīts tikai ar mūsu ceļiem, tā ir tendence visā pasaulē, – cilvēki grib sēdēt augstāk. Vai gribam redzēt plašāk, bet šī tendence ir ļoti izteikti. Otrā tendence, kas noteikti būs nākotnē, – elektriskās mašīnas, kas tagad jau ir hibrīdi, tad ap 2020. gadu redzēsim elektriskās mašīnas.

Kopumā gan vidējās, gan premium klases džipu pieaugums gada laikā ir + 5%, sasniedzot 45% no visa tirgus. Šogad septiņos mēnešos reģistrēti 10 155 jauni auto, pērn šis skaitlis bija par 64 mazāk. Bet pirms 10 gadiem trekno gadu kulminācijā šis skaitlis bija divreiz lielāks.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl