“Latvijas dzelzceļš” slēdz vairāku staciju un pieturas punktu uzgaidāmās telpas, lai ierobežotu Covid-19 izplatību

1 komentārs
“Latvijas dzelzceļš” slēdz vairāku staciju un pieturas punktu uzgaidāmās telpas, lai ierobežotu Covid-19 izplatību
KASPARS KRAFTS, F64

Lai ierobežotu saslimšanu ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19, VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) no 1. aprīļa uz ārkārtējās situācijas laiku slēdz uzgaidāmās telpas vairākās stacijās un pieturas punktos, aģentūra LETA noskaidroja uzņēmuma mājaslapā.

Staciju un pieturas punktu uzgaidāmās telpas tiek slēgtas saskaņā ar Ministru kabineta rīkojumu par pulcēšanās ierobežošanu publiskās lietošanas iekštelpās un AS “Pasažieru vilciens” lēmumu par biļešu kasu slēgšanu.

Stacijas, kurās tiek slēgtas pasažieriem paredzētās telpas, ir Līvāni, Nīcgale, Līksna, Šķirotava, Skrīveri, Pļaviņas, Stirniene, Viļāni, Ludza, Nerza, Zilupe, Cena, Dobele, Biksti, Saldus, Skrunda, Garkalne, Krievupe, Vangaži, Inčukalns, Līgatne, Lode, Strenči, Priedaine, Tukums II, Mangaļi, Vecāķi, Lilaste, Skulte, Jaunkalsnava un Madona.

Savukārt pieturas punkti, kuros tiek slēgtas pasažieriem paredzētās telpas, ir Dole, Saulkalne, Pārogre, Jumprava, Dalbe, Ozolnieki, Egļupe, Jaundubulti, Pumpuri, Melluži un Asari.

Uzņēmuma paziņojumā norādīts, ka šāds lēmums pieņemts, lai pasargātu pasažierus no iespējamas inficēšanās ar Covid-19, ko var veicināt vairāku cilvēku uzturēšanās vienkopus slēgtā telpā.

Vienlaikus LDz aicina pasažierus ievērot divu metru distanci, atrodoties uz perona, kā arī iekāpjot un izkāpjot no vilciena, un biļetes braucieniem aicina iegādāties elektroniski vai vilcienā pie konduktora kontroliera.

Jau ziņots, ka līdz 14. aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.