6 komentāri

Nākamajos gados ceļiem tiks novirzīts papildu finansējums. Finanšu piešprices nākamajos gados būs pieejamas arī no Eiropas fondiem. Taču nozares pārstāvji uzskata, ka ar to arvien ir par maz, jo Latvijas ceļi turpina brukt straujāk nekā mēs tos spējam remontēt.

Patlaban likums paredz, ka finansējumu ceļiem veido ieņēmumi no autovadītāju maksājumiem, taču ar piebildi, – ja valsts budžeta likumā nav noteikts citādi. Šī atruna izmantota jau gadiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šogad plānotie nodokļu ieņēmumi no ceļu lietotājiem pārsniedz 500 miljonus eiro. Savukārt ceļiem paredzēta mazāk nekā puse no šīs summas – vien  200 miljonu. Papildus ik gadu ceļiem novirza arī Eiropas Savienības fondu naudu – 140 miljonus eiro.

Šonedēļ valdība atbalstīja grozījumus Autoceļu likumā, paredzot, ka no nākamā gada ceļiem papildus novirzīs līdzekļus no naftas produktu akcīzes nodokļa ieņēmumu pārpildes. Turpmākajos gados ceļiem atvēlētā summa no valsts budžeta varētu pieaugt vēl.

Tādējādi valsts finansējums autoceļiem turpmākajos trijos gados varētu pieaugt par 88 miljoniem eiro. Par šo summu iecerēts uzturēt un salabot vēl aptuveni 1000 kilometru ceļu.

Būvnieki gan uzsver, ka pārāk ilgi Latvija paļāvusies uz fondu naudu – to saņemsim vēl pāris gadus. Tad nozarei draud skaudri laiki, ja vien valsts iztrūkumu nekompensēs.

Jāatzīmē, ka valdība šonedēļ neatbalstīja ideju no likuma izslēgt iespēju valsts budžeta likumā noteikt citādu finansējuma apmēru ceļiem. Tas nozīmē, ka ceļu sakārtošanā joprojām būs jāpaļaujas nevis uz likumā noteiktiem kritērijiem, bet gan uz politiķu apņēmību solīto pildīt.

TOP komentāri

  • Miks
    +4 +4 0

    Miks

    Varbūt tomēr nodrošinām vairāk darbiniekus uz ceļiem nevis uzturam bezcerīgas kantoru žurkas...!
  • Kārlis Kantsons
  • Latvietis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl