Latvijas ceļi turpina brukt straujāk, nekā mēs tos spējam remontēt, secina nozares pārstāvji

6 komentāri
Latvijas ceļi turpina brukt straujāk, nekā mēs tos spējam remontēt, secina nozares pārstāvji
Bedres. (Edijs Pālens / LETA)

Nākamajos gados ceļiem tiks novirzīts papildu finansējums. Finanšu piešprices nākamajos gados būs pieejamas arī no Eiropas fondiem. Taču nozares pārstāvji uzskata, ka ar to arvien ir par maz, jo Latvijas ceļi turpina brukt straujāk nekā mēs tos spējam remontēt.

Patlaban likums paredz, ka finansējumu ceļiem veido ieņēmumi no autovadītāju maksājumiem, taču ar piebildi, – ja valsts budžeta likumā nav noteikts citādi. Šī atruna izmantota jau gadiem.

Šogad plānotie nodokļu ieņēmumi no ceļu lietotājiem pārsniedz 500 miljonus eiro. Savukārt ceļiem paredzēta mazāk nekā puse no šīs summas – vien  200 miljonu. Papildus ik gadu ceļiem novirza arī Eiropas Savienības fondu naudu – 140 miljonus eiro.

Šonedēļ valdība atbalstīja grozījumus Autoceļu likumā, paredzot, ka no nākamā gada ceļiem papildus novirzīs līdzekļus no naftas produktu akcīzes nodokļa ieņēmumu pārpildes. Turpmākajos gados ceļiem atvēlētā summa no valsts budžeta varētu pieaugt vēl.

Tādējādi valsts finansējums autoceļiem turpmākajos trijos gados varētu pieaugt par 88 miljoniem eiro. Par šo summu iecerēts uzturēt un salabot vēl aptuveni 1000 kilometru ceļu.

Būvnieki gan uzsver, ka pārāk ilgi Latvija paļāvusies uz fondu naudu – to saņemsim vēl pāris gadus. Tad nozarei draud skaudri laiki, ja vien valsts iztrūkumu nekompensēs.

Jāatzīmē, ka valdība šonedēļ neatbalstīja ideju no likuma izslēgt iespēju valsts budžeta likumā noteikt citādu finansējuma apmēru ceļiem. Tas nozīmē, ka ceļu sakārtošanā joprojām būs jāpaļaujas nevis uz likumā noteiktiem kritērijiem, bet gan uz politiķu apņēmību solīto pildīt.

TOP komentāri

  • Miks
    +4 +4 0

    Miks

    Varbūt tomēr nodrošinām vairāk darbiniekus uz ceļiem nevis uzturam bezcerīgas kantoru žurkas...!
  • Kārlis Kantsons
  • Latvietis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl