Latvijā visvairāk pērk jaunus Nissan, Volkswagen un Audi

1 komentārs

Privātpersonas jaunus automobiļus Latvijā pērk ļoti piesardzīgi. Jaunu spēkratu nopērk tikai katrs piektais, un pirktāko automašīnu modeļu topa augšgalā ir Nissan Juke, Vokswagen Tiguan, Audi Q5, Q3, BMW X3. Tikmēr lietoto automašīnu tirgū pircēji visbiežāk izvēlas transportlīdzekli, kas maksā ne vairāk par sešiem tūkstošiem eiro.

Šā gada sākumā, kad jaunu automašīnu iegāde, salīdzinot ar pērno gadu, pieauga par ceturto daļu, savu autoparku aktīvi atjaunoja uzņēmumi. Taču rudenī situācija kardināli mainījās – tirgū sākās kritums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šogad no visām pirmo reizi reģistrētajām Latvijā ievestajām mašīnām pilnīgi jauns ir tikai 21% visu spēkratu, bet gandrīz 80% automašīnu ir lietoti. Lietoto automašīnu “vidējais vecums” Latvijā svārstās no 5 līdz 10 gadiem. Tikmēr uz nākamo gadu auto tirgotāji skatās ļoti piesardzīgi un lielus kāpumus auto pārdošanā neprognozē.

Andris Kulbergs, Pilnvaroto autotirgotāju asociācijas prezidents:

Ir tādi darījumi, no kuriem atsakās klienti, lai gan jau ir iemaksāta rokas nauda. Tas nozīmē, ka kompānijām ir nestabils skatījums nākotnē, un tās neredz noslodzi automašīnām un labāk vēlas braukt ar veco autoparku. Pašlaik nav skaidrības par situāciju, ko mums sola 2015. gads.

Uģis Vītols, Lietotu automobiļu tirgotāju asociācijas vadītājs:

”Ejošais” segments ir ”lētākais gals” – automašīnas ar cenu līdz pieciem sešiem tūkstošiem eiro. Pats lētākais segments, kas ir ap tūkstoš divtūkstoš eiro, diezgan intensīvi kustas, tajā tiek pirkts un pārdots. Taču tās nav no ārzemēm vestas, bet jau Latvijā ekspluatētas automašīnas.

Lietoto automašīnu pieaugums tirgū šogad bija 10%. Latvijā kopumā ir reģistrētas 650 tūkstoši vieglo automašīnu, no tām gandrīz pusmiljons ir vecākas par desmit gadiem. Automašīnu vidējais vecums, kas ir reģistrēts Ceļu satiksmes un drošības direkcijā (CSDD), ir desmit gadi. No visiem Latvijā reģistrētajiem transportlīdzekļiem tikai katrs piektais ir jauns, un to reģistrāciju skaits gadā nepārsniedz desmit tūkstošus automašīnu.

Aldis Lāma, CSDD pārstāvis:

2007. un 2008. gadā jaunu automašīnu reģistrāciju bija gandrīz četras reizes vairāk – kopumā jaunas reģistrācijas bija 28% no kopējā automašīnu skaita. Patlaban procentuāli jauno automašīnu skaits ir pārāk mazs, un, ja tas tā turpināsies, savu autoparku Latvijā varēsim nomainīt pēc 65 gadiem. Mums vajadzētu būt 30 tūkstošiem jaunu automobiļu katru gadu.

Skaties video!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl