3 komentāri
Latvijā varēs vadīt ārvalstī reģistrētu automašīnu, ja būs samaksāts nodoklis

No šā gada persona, kuras deklarētā dzīvesvieta ir Latvija, valsts teritorijā varēs vadīt ārvalstī reģistrētu M1 vai N1 kategorijas automobili, ja būs samaksāts transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis.

To paredz Saeimas pieņemtie grozījumi Ceļu satiksmes likumā un Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nodokļa samaksu varēs veikt ar bankas norēķinu karti, izmantojot elektronisko norēķinu sistēmu e-CSDD (pakalpojumu varēs izmantot arī personas, kuras nav reģistrētas Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) e-pakalpojumu izmantošanai), kā arī direkcijas nodaļās skaidrā naudā vai ar bankas norēķinu karti.

Nodokļa apmērs par vienu dienu būs 10 eiro, par mēnesi 250 eiro, par sešiem mēnešiem 600 eiro, bet par gadu – 1000 eiro.
Vienlaikus spēku zaudē līdz šim piešķirtās atļaujas dalībai ceļu satiksmē ar ārvalstī pastāvīgi reģistrētu vieglo automobili. Jaunā kārtība attiecas gan uz ārvalstī pastāvīgi reģistrētu transportlīdzekļu vadīšanu, gan arī uz tādu transportlīdzekļu vadīšanu, kas ārvalstī reģistrēti uz laiku vai saņēmuši tranzīta numura zīmes.

Ārvalstī reģistrētu transportlīdzekli iespējams reģistrēt Latvijā gan pastāvīgi, gan uz laiku. Reģistrējot transportlīdzekli Latvijā uz laiku, ārvalsts reģistrācijas dokumentus un numura zīmes uzglabā CSDD un tos atdod iesniedzējam, kad transportlīdzekli noņem no uzskaites izvešanai no Latvijas.

Nodoklis gan nebūs jāmaksā par transportlīdzekļiem, kuri ir vai tiek reģistrēti diplomātiskās, konsulārās vai starptautiskās organizācijas pārstāvniecības vai tādas personas īpašumā, turējumā vai valdījumā, kurai ir diplomātiskās vai konsulārās privilēģijas.
Tāpat nodokli nevajadzēs maksāt par Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku amatpersonas (darbinieka) vai karavīra īpašumā, valdījumā vai turējumā esošo ārvalstīs reģistrētu automobili, ja tas reģistrēts valstī, kurā šī persona pilda dienesta vai darba pienākumus.
M1 kategorijas transportlīdzekļi ir mehāniskie transportlīdzekļi, kuri projektēti un būvēti galvenokārt cilvēku un viņu bagāžas pārvadāšanai un kuros papildus transportlīdzekļa vadītāja sēdvietai ir ne vairāk kā astoņas sēdvietas. Savukārt N1 kategorijas transportlīdzekļi ir mehāniskie transportlīdzekļi, kas projektēti un būvēti galvenokārt kravu pārvadāšanai, kuru maksimālā masa nepārsniedz 3,5 tonnas.

TOP komentāri

 • Aaa
 • klaidonis
  0 0 0

  klaidonis

  Izlasi uzmanigi no sakuma - PERSONAS , KURU DEKLARETA DZIVESVIETA IR LATVIJA. Ne vacietim , polim, leitim vai igaunim Latvija nav deklareta dzivesvieta.
 • EsEs
  0 0 0

  EsEs

  Pēc raksta var saprast, ka nodoklis būs jāmaksā tikai tiem, kas ir deklarējuši savu dzīvesvietu lv. Tad sanāk ja neesmu deklarējis savu dzīvesvietu lv, bet kādā citā valstī, tad varu braukt bez problēmām ar arvālstīs reģistrētu auto?
  Kā arī nav īsti tad skaidrs, kas notiek tūrisma jomā, cilvēki, kas apmeklē lv piemēram no vācijas, polijas, lietuvas vai igaunijas? Cenšamies aizbiedēt arī visus tūristus no LV?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl