Latvijā varēs pārvietoties ar ārvalstīs reģistrētu auto, gadā maksājot 1000 eiro nodokli

88 komentāri
Latvijā varēs pārvietoties ar ārvalstīs reģistrētu auto, gadā maksājot 1000 eiro nodokli
FOTO: LETA

Trešdien, 23. novembrī, Saeima galīgajā lasījumā atbalstīja likuma grozījumus, kas paredz atļauju Latvijā pārvietoties ar ārvalstīs reģistrētu automašīnu. Tiesa, par to būs jāmaksā nodoklis. 

Šobrīd ceļu satiksmes likums nosaka, ka personai, kura ir Latvijas pilsonis vai nepilsonis, personai, kura saņēmusi Latvijā izdotu reģistrācijas apliecību, pastāvīgās uzturēšanās atļauju, aizliegts Latvijas teritorijā ceļu satiksmē vadīt ārvalstīs reģistrētu automašīnu, izņemot likumā paredzētos gadījumus.

Turpmāk, nodokļa apmērs par dienu būs 10 eiro, par mēnesi 250 eiro, par sešiem mēnešiem 600 eiro, bet par gadu – 1000 eiro.

Ārvalstīs reģistrēta transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli varēs nemaksāt tādā gadījumā, ja transportlīdzeklis reģistrēts diplomātiskās, konsulārās vai starptautiskās organizācijas pārstāvniecības vai tādas personas īpašumā, turējumā vai valdījumā, kurai ir diplomātiskās vai konsulārās privilēģijas.

Tāpat nodokli nemaksā par Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku amatpersonas vai karavīra īpašumā, reģistrētu automašīnu, ja tas reģistrēts valstī, kurā šī persona pilda dienesta vai darba pienākumus.

TOP komentāri

 • Pēteris
  +26 +24 -2

  Pēteris

  Ar katru dienu vairāk "sajūsminos" par mūsu Tautas kalpiem,jo lielākā pakaļā esam jo lielākus murgus izdomā un pieņem. Sajūta ka izsludināts konkurs par stulbāko nodokli un Latvijas Tautas nospiešanu uz ceļiem.
 • latviete Vācijā
  +19 +19 0

  latviete Vācijā

  Tātad,ja es braucu uz Latviju,pie savas ģimenes ar Vācijā reģistrētu auto...man jāmaksā šis te murga nodoklis?Cik nodokļus iekasē Latvijā par to vien,ka es leju degvielu Latvijā,ka es atbalstu naudas izteiksmē savu ģimeni,ka es iepērkos Latvijā veikalos..par..ne Latvijā nopelnītu naudu?!!!Laikam pēdējo reiz jāaizbrauc ..un jāsavāc ģimene projām no šīs murgu demokrātijas!Kurš te runā par atgriešanos.....Es mīlu Latviju.zemi.bet valdību..lai Dievs viņiem stāv klāt,kad saņems pēc nopelniem visu,ko saviem cilvēkiem nodarījuši!
 • Vita
  +20 +19 -1

  Vita

  Nu forši, vèl viens solis tuvàk tam, lai atteiktos no LV pilsonības, tad vismaz varèšu braukt ciemos pie vecákiem ar savu mašīnu!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl