Komentāri

Uz Latvijas ceļiem samazinājies avāriju skaits, un arī tā saukto “melno punktu” kļūst mazāk. Tomēr daudzi autobraucēji aizvien pamatīgi pārkāpj ātrumu, riskējot ar savu un citu dzīvību. Tā secinājuši Latvijas Valsts ceļi un policija, apkopojot pēdējā laika tendences. Lai gan fotoradari un netrafarēto policijas auto izbraukumi dod rezultātus, joprojām satiksmes drošībā veicami daudzi uzlabojumi.

Attēlā redzama jaunā “melno punktu” karte, kuru apkopojuši Latvijas Valsts ceļi. Sarkanie punkti apzīmē avārijas, bet melnie – avārijas ar cilvēku upuriem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā ierasts, “melnie punkti” veidojas tur, kur ir lielākā satiksmes intensitāte. Pētot pērnā gada apkopojumu, “melno punktu” izraibināti ir vairāki maģistrālie ceļi, kas ved no Rīgas uz Bausku, Jelgavu, Valmieru. Īpaši bieži avārijas notiek pie Ķekavas.

“Šajā gadā atrisināt, cerams, palīdzēs Ķekavas apvedceļš, pamatceļu varētu dekvalificēt, samazināt ātrumu, Ķekavas posms no Katlakalna jau faktiski ir tāda pilsēta jau šodien,” skaidro Latvijas Valsts ceļu pārstāvis Māris Zaļaiskalns.

Šogad gan traģisku gadījumu ir mazāk, par ko prieks Ceļu policijai. “Aprīlis, maijs, jūnijs paliek ar mīnusa zīmi, cietušo skaits un bojāgājušo skaits samazinājies, visi līdzekļi un veidi, kā mēģinām uzlabot drošību – fotoradari, netrafarētās mašīnas, dod rezultātus, viennozīmīgi tas ir redzams,” norāda Ceļu policijas priekšnieks Normunds Krapsis.

Lai arī avāriju skaits rūk, ir autobraucēji, kuri aizvien uz ceļiem uzvedas ļoti bravūrīgi. Tā pētījumā secinājis psihologs Ivars Austers. Viņš to izskaidro ar cilvēka psiholoģisko vēlmi nejusties kā zaudētājam, zināmu azartu, kas aizmiglo racionālo domāšanu. “Tā šķiet – kur tam cilvēkam prātiņš? Ja jūs ar viņiem parunātu – labs ģimenes tēvs, gādīgs, sportists, ar labu izglītību un tā,” norāda Austers.

Apdrošinātāju informācija atklāj interesantu ainu: kopš 2013. gada marta visbiežākā avāriju vieta, par kuru klienti ziņo apdrošinātājiem, izrādās ir tirdzniecības centra “Spice” autostāvvieta. Tajā par 171 negadījumiem OCTA apdrošināšanā izmaksāti 105 365 eiro. Otrajā vietā ar 95 539 eiro ir ceļa posms P35 Gulbenes novadā, bet trešajā tirdzniecības parka “Alfa” autostāvvieta.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl